X


Çinli Kullanıcılara Hizmet Veren Borsa da Çin’de Bazı İşlemleri Durduruyor!

Genellikle Çinli kullanıcılara hizmet veren Bitget de Çin’de geleneksel para - kripto para işlemlerini durduracağını açıkladı.
10:34
14 Ekim 2021

Çin’in Bitcoin (BTC) ve kripto para birimleri ile ilgili attığı yasaklayıcı adımlar sebebiyle önemli kripto para borsaları ve işlem platformları bir bir ülkeden çekildiklerini açıklıyor. Son olarak Binance’in Çin ile tüm bağlarını kopardığı haberi gündeme bomba gibi düşmüştü. Bugün ise genellikle Çinli kullanıcılar için faaliyet gösteren bir borsadan haber geldi.

Bitget Geleneksel Para İşlemlerini Durdurdu

Genel olarak Çinli kullanıcılara hizmet veren kripto para borsası Bitget Exchange yaptığı açıklama ile geleneksel para – kripto para işlemlerini durdurduğunu açıkladı. Yapılan açıklamalara göre Bitget de bu adımı Çin’in düzenleyici politika gereksinimlerine yanıt olarak attı.

Borsa konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, “Bitget, Çin anakarasındaki OTC işlem işlevini 15 Ekim 2021 tarihinde saat 15:00’te (UTC+8) kapatacaktır. Bitget, artık Çin anakarasındaki müşterilere OTC işlem hizmetleri sunmayacaktır.” sözleri kullanıldı.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Ekosistemin Tepkisi Büyük

Çin Bitcoin’in ortaya çıkışından bu yana tam 11 kere yasakladığını açıkladı ve 8 kere de Çin’in Bitcoin’i yasaklayacağı yönünde asılsız haberler çıktı. Dolayısıyla artık kripto para ekosistemi Çin’in Bitcoin ve kripto para yasaklarına tabiri caizse doymuş durumda.

Zaten topluluktan da artık daha sık “Bitcoin’in Çin’e ihtiyacı yok” sesleri yükseliyor. Borsalar da Çin’in düzenleyici kurallarına uyarak hiç çekinmeden faaliyetlerini sonlandırıyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar