X

Visa’dan Önemli Adım! NFT Programını Başlatmayı Planlıyor

Visa NFT sanatçısı Micah Johnson ile ortaklık kurdu. Bu ortaklık sonucunda, içerik oluşturuculara yardım etmeye odaklanan NFT programını başlatmayı planlıyor.
11:12
14 Ekim 2021
Visa'dan Önemli Adım! NFT Programını Başlatmayı Planlıyor

ABD’nin çok uluslu finans devi Visa, yeni bir proje yayınlamak için popüler bir sanatçıyla ortaklık kurarak NFT piyasasında kendine yer ediniyor.

Visa NFT Sanatçısıyla İşbirliği Yaptı

Küresel finansal hizmetler şirketi Visa, içerik oluşturucuların değiştirilemez token endüstrisini daha iyi anlamalarını ve dijital çalışmalarını geliştirmek ve satmak için çeşitli halka açık blok zinciri ağlarını kullanmalarını sağlayacak bir program oluşturmak için NFT sanatçısı Micah Johnson ile işbirliği yaptı.

Visa bu ortaklığı 13 Ekim 2021 Çarşamba günü bir basın açıklamasıyla duyurdu. Şirket, içerik oluşturucularla ödeme ortakları ağı arasında bir bağlantı sağlayacağını ve bunun da izleyicilerinin erişimini genişleteceği ve iş büyümesini teşvik edeceği için fayda sağlayacağını söyledi.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

En son gelişme, Visa’nın ilk NFT satın alımını yapmasından yaklaşık iki ay sonra geldi. Ağustos ayında bildirildiği üzere, finansal hizmetler devi, o zamanlar 160.000 dolar değerinde olan bir CryptoPunk NFT için 49.5 ETH ödedi.

Öte yandan şirket, bu adımı ile birlikte, açık bir başvuru süreci ile Visa’nın birinci sınıfını oluşturmak için bir grup içerik oluşturucu seçeceğini belirtti.

Visa’nın ortağı Micah Johnson, 2018’de emekli olan ve NFT sanatçısı olan eski bir Beyzbol Ligi (MLB) oyuncusuydu. Johnson, astronot olmayı hayal eden büyük bir uzay kaskı olan genç bir Afrikalı-Amerikalı çocuk olan “Aku”nun yaratıcısıdır.

NFT karakteri ilk olarak Şubat 2021’de piyasaya sürüldü ve 24 saat içinde 2 milyon doların üzerinde token sattı. Aku daha sonra TV ve film için opsiyonlu ilk NFT oldu.

Visa ile işbirliği hakkında açıklamalarda bulunan Johnson şunları söyledi:

“Visa gibi güvenilir bir markayla birlikte çalışma ve onlardan bir şeyler öğrenme fırsatı beni heyecanlandırıyor. Birlikte çalışarak, içerik oluşturucuları bu devrimin ön saflarında yer almak için ihtiyaç duydukları kaynaklarla donatmak istiyoruz.”

Daha Fazla Şirket NFT Sektörüne Giriyor

Visa, geçtiğimiz aylarda büyüyen NFT endüstrisinden yararlanan şirketler listesine katıldı. Eylül ayında, video paylaşım sosyal ağ platformu TikTok, Lil Nas X, Brittany Broski ve Rudy Willingham gibi bazı etkili yaratıcıların videolarını içerecek NFT koleksiyonunun lansmanını duyurdu.

ABD’nin önde gelen kripto para borsası Coinbase kısa süre önce, ERC-721 ve ERC-1155 token’ları için ilk destekle bir NFT pazarı kurma planlarını açıkladı. Başka bir kripto değişim platformu olan FTX, daha önce ABD merkezli müşteriler için Solana NFT Marketplace adlı NFT pazarını başlattı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar