reklamı kapat

Chainlink Satın Al

Son günlerin rekor kıran altcoin'i Chainlink nedir?
23:07
15 Ağustos 2020

Chainlink (LINK), merkeziyetsiz uygulamalara veri akışı sağlayan ve Oracle hizmeti sunan blockchain tabanlı bir projedir. LINK, 2018 ve 2019 yıllarında nispeten durgun bir fiyat gidişatına sahip olsa da özellikle 2019 yılının sonlarında ve 2020 yılının büyük bir kısmında rekor yükseliş sergiledi. LINK fiyatının böylesine artmasının sebebi ise sahip olduğu teknoloji ve DeFi sektörünün büyümesi ile ilgili gibi gözüküyor.

LINK Coin Nedir?

LINK Coin yorumlarına bakıldığında aslında  bunun teknolojik altyapısından çok yaşadığı fiyat yükselişi göz önüne çıkmakta. Birçok uzman LINK Coin yorumları konusunda bunun 2020 yılında yaşadığı sert yükselişi dile getirmekte ve bunun illa ki bir yerde duracağını düşünmekte. Yine de LINK Coin satın almak isteyenlerin sayısı bütün bu chainlink coin yorumlarına rağmen artmaya devam ediyor.

Chainlink aslında akıllı kontrat tabanlı uygulamaların veri bağlantısını sağlayan bir aracı proje olarak ifade edilebilir. Ethereum tabanlı bir proje olan Chainlink, API’lerin sunduğu verileri direkt olarak gerekli projelere aktarmakta. Bu konuda geçtiğimiz tarihlerde Google  Cloud ile bile anlaşma yapan LINK fiyatının artması ise DeFi furyasının tam ortasında oldukça normal olarak görülüyor.

LINK, blockchain ağı üzerindeki ağlara veri aktarıp bütün bu verilerin güvenilirliğinden sorumlu bir yapıya sahip. Sadece Ethereum ağı ile sınırlı olmayan Oracle hizmeti, başka kripto para altyapılarına da veri aktarımı yapabilmekte. Merkeziyetsiz finans uygulamaları herhangi bir yönetime sahip olmadığı ve her şey akıllı kontratlara bağlı olarak yapıldığı için verilerin doğruluğu da oldukça kritik.

Bu da Chainlink’in ortaklık sayısını devamlı olarak arttırıp, LINK kullanımını rekora götürmekte. Chainlink coin yorumları da bu sebeple daha fazla yükseliş olacağına dair artmaya devam ediyor. Peki chainlink nasıl alınır ve LINK Coin satın almak için yatırımcıları bekleyen zorlu bir süreç var mı?

Chainlink Nasıl Alınır?

Chainlink aslında sahip olduğu popülerlik sayesinde dünyanın en büyük kripto para borsalarından olan Binance üzerinden kolaylıkla satın alınabilmekte. Binance üzerinden Chainlink almak için sadece birkaç adım atmak gerekiyor ve bunun devamında siz de hızla yükselen LINK trenine katılabilirsiniz.

LINK Coin satın almak için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

  • Chainlink almak için ilk olarak borsaya TL bakiyesi atmak veya bunun yerine kullanılabilecek bir kripto para almak gerekiyor. Bunun için ilk önce Binance ana sayfasına girip, sol üstte yer alan “Kripto Al” seçeneğinden “Kredi/Banka Kartı” sekmesine tıklayın.
  • Açılan sekmede ne kadar TRY ile işlem yapmak istediğiniz seçip, Coin kısmından USDT’yi yani Tether’i işaretleyin.
  • USDT aldıktan sonra yine sol üstteki “Al-Sat” seçeneğini önizleyin “Temel” sekmesine tıklayın.
  • Açılan kısımda “Dönüştür” kısmından USDT’yi, “Hedef” kısmından ise LINK’i seçin.
  • İstediğiniz miktarı girin ve işleme onay vererek Chainlink alma işlemini tamamlayın

 

Chainlink Nereden Alınır?

Chainlink birçok kripto para borsasında olsa da likidite ve güvenlik açısından yukarıdaki linki kullanarak Binance üzerinden rahatlıkla alım yapılabilir. Binance üzerinden Chainlink hem spot işlemler ile hem de vadeli işlemler ve kaldıraç kullanılarak alınıp satılabilir. Bu da LINK yatırımcıları için ekstra avantaj sağlamakta.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.