X


Bitcoin SV Nereden Alınır?

Bitcoin SV coin nedir ve nereden alınır?
20:19
15 Ağustos 2020
Okuma Süresi: 3 Dakika

Bitcoin SV veya uzun haliyle Bitcoin Satoshi Vision, Craig Wright ve Calvin Ayre tarafından piyasaya sürülen bir Bitcoin (BTC) hard fork’udur. Bitcoin SV aslında Bitcoin ağından hard fork ile ayrılan Bitcoin Cash ağından da hard fork ile ayrılarak zincirin oldukça fazla uzamasına neden oldu. Çok tartışmalı bir hard fork sürecine sahne olan BSV, bu yazının kaleme alındığı an itibariyle en büyük 7. kripto para birimi konumunda.

Bitcoin SV Nedir?

Bitcoin SV ve Bitcoin Cash topluluğu arasında ayrılığın ilk fitili blok boyutu tartışmaları sonrasında ateşlendi. Bitcoin SV ekibi yani Craig Wright ve birkaç geliştirici blok boyutunun 132 MB olması gerektiğini savunurken, Bitcoin Cash ekibi yani Jihan Wu ve Roger Ver bunun 32 MB boyutunda kalmasında ısrarcı oldu. Jihan Wu’nun o dönemler Bitmain yöneticisi olması ve Bitmain’in en büyük Bitcoin madencilik şirketleri arasında yer alması, “hash savaşları” olarak bilinen dönemde galip tarafın Bitcoin Cash olmasını sağlamıştı.

Bitcoin SV ekibi de bu yenilgiden sonra hard fork ile farklı bir ağda yoluna devam etme kararı aldı. Eğer hash savaşlarını BSV ekibi kazansaydı şu an için Bitcoin Cash’i hala onlar kontrol ediyor olabilirdi. Bitcoin SV’nin Bitcoin Cash’ten ayrılan tek yanının blok boyutu olduğunu söylemek doğru olacaktır. Yani temel olarak BSV ve BCH arasında yatırımcıları etkileyecek veya fiyat yükselişi getirecek kadar bir fark bulunmuyor.

Buna rağmen ekibin liderlerinden olan ve Satoshi Nakamoto olduğunu iddia etmesi ile tanınan Craig Wright, topluluğun tepkisini çeken çok fazla olaya sebep oldu ve bu yüzden BSV’nin sektörde pek olumlu bir ünü yok. Kendisine Satoshi Nakamoto dediği ancak bunu kanıtlayamadığı için Craig Wright’a Twitter’dan “dolandırıcı” diyen bir kullanıcı, Wright’ın avukatları tarafından dava edilmişti.

Bu olayın devamında da BSV birçok kripto para borsasından delist edildi.

Bitcoin SV Hangi Borsada?

Bitcoin SV hard fork ilk yaşandığında sadece Coinbase kripto para borsasından tepki almıştı. Bunun devamında yukarıda bahsedilen davanın açılması ise Binance CEO’su Changpeng Zhao’yu tam anlamıyla kızdırdı. CZ, bu olayın üzerine BSV’yi delist edeceğini açıkladı. CZ’nin yanı sıra Shapeshift ve Kraken kripto para borsaları da Bitcoin SV’yi platformlarından kaldırdı.

Yine de Bitcoin SV’nin önde gelen birçok kripto para borsasında hala yer aldığı görülüyor. Bütün bu kripto para borsaları arasında en çok likiditeye sahip ve BSV/USDT işlem çiftinde birinci olan borsa ise Huobi Global olarak gözüküyor. Kısacası “BSV Coin nasıl alınır?” sorusunun cevabı Huobi  olarak gözüküyor. Önde gelen kripto para borsası üzerinden kolaylıkla ve hızlı bir şekilde BSV satın almak mümkün.

Peki bu platformdan BSV Coin nasıl alınır?

Bitcoin SV Satın Al

Huobi üzerinden Bitcoin SV’yi birkaç kolay adımda satın alabilirsiniz:

  • Bitcoin SV almak için ilk olarak Huobi’ye Tether (USDT), Bitcoin (BTC), Huobi USD (HUSD) atmanız gerekiyor.
  • Yatırma işlemini tamamladıktan sonra üst kısımda yer alan Spot İşlemler bölümüne girip Borsa sekmesine tıklayın.
  • Açılan kısımda USDT paritesine ve altta çıkan BSV’ye tıklayın.

  • Bunun devamında alım yapmak istediğiniz BSV miktarını seçin ve altta yer alan SATIN ALBSV sekmesine tıklayın.
  • Böylece BSV emriniz piyasaya girilmiş olacak.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar