CEEK ve CryptoQuant Deprem İçin Kripto Bağışına Sessiz Kalmadı!

Türk kripto topluluğunun çağrısı karşılık buluyor. Deprem için kripto para bağışları devam ediyor.
13:30
15 Şubat 2023
Okuma Süresi: 3 Dakika

Zor günler ve Türk kripto topluluğu bu zor gününde endüstrideki her bir oyuncunun desteğini yanında hissetmek istiyor. On binlerce vatandaşımız enkaz altında vefat etti. Çok daha fazlası yaralı olarak tedavi görüyor. Depremin üzerinden 210 saatten fazla geçmiş olsa da umutlar tükenmiş değil ve kurtarma çalışmaları sürüyor.

Kripto Para Deprem Bağışı

Kripto endüstrisinin kurucuları insanlara daha iyi bir finansal sistem kurmak için harekete geçti. Amaç daha fazla kazanç ve yeni bir teknolojiden ziyade “insan için daha iyi bir finansal sistem” ihtiyacının karşılanmasıydı. Yani temelde insan için bir şeyler yapılıyordu ve çoğu projenin Whitepaper’ında aynı şeyleri gördük. İnsanlar için, insanlığa duyarlı yani umursayan bir ekibiz, şirketiz mesajı veriyorlardı. Umursamak, insanlar için bir şeyler yapmaya çalışmak. Bunlar güzel idealler ve samimiyetin ispatına ihtiyaç var.

Türk kripto topluluğu endüstrideki oyuncuların “insan” odaklı ideallerine inandığı için fazlasıyla umutluydu. Çünkü ülkemizde yaşanan afet büyük bir insanlık dramıydı. Dünyanın dört bir yanından kurtarma ekipleri, sahra hastaneleri, konteynırlar ve daha niceleri ülkemize gelirken bu idealist insanlar topluluğunun da Türkiye için bir şeyler yapabileceğini düşündüler. Sosyal medya üzerinden seslerini duyurmaya çalıştılar. Sınır ötesi bağışları kolaylaştırmak için Ahbap, Kızılay ve diğerleri kripto bağış cüzdanları bile oluşturdu. Bazı kripto şirketleri, öncüleri bu çağrıya sessiz kalmadı. Adeta “sesimizi duyan var mı?” diye çağrı bulunan Türk kripto topluluğu birçok dev şirketin desteğini yanında hissetti. Bir kısmı ise bu çağrıyı görmezden geldi ve sessiz kaldı. Bugünler gerçekten zor zamanlar ve harekete geçenler de sessiz kalanlar da hafızamıza kazınıyor. Bir daha silinmemek üzere kazınıyor.

Kriptonun idealist, hümanist insanlarının ne denli samimi olduklarını görmek için son yaşadığımız facia bir turnusol görevi gördü.

CEEK ve CryptoQuant

Türkiye’nin zor gününde yanında olan ve bunu sadece sözde bırakmayan herkese teşekkürler. Biz kripto endüstrisindeki her bir bağışı, iyi niyetli çabayı ilk günden bu yana size duyurmak için uğraştık. Bu duyurular bizim hafızamızı oluşturacak, tarihe not olacak ve kesinlikle önemli. Son 24 saatte CEEK ve CryptoQuant ekiplerinin Türkiye’ye deprem bağışı için harekete geçtiğini gördük.

CEEK ekibi 514.300 TL bağışta bulundu ve sosyal medya hesapları üzerinden desteklerini ifade ettiler.

Diğer tarafta CryptoQuant önemli bir adım attı. Türkiye’deki kullanıcılarından 2022 yılında elde ettiği tüm karı bağışlama kararı aldığını duyurdu. Resmi Twitter hesapları üzerinden küresel kripto topluluğuna bağış için çağrıda bulundu ve kripto bağış hesaplarını paylaştı.

Her iki projeye de destekleri için bir kez daha teşekkürler.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar