X


Cardano Geliştirmeleri ve 2021 Yılı ADA Fiyat Beklentileri

Cardano ağında 12 Eylül’e piyasaya sürülmesi beklenen Alonzo hard fork’unun ADA fiyatına yeni rekor getirmesi bekleniyor.
11:00
28 Ağustos 2021

Cardano (ADA) 20 Temmuz’da dip seviyeleri gördükten sonra yükselişe geçti ve ADA bu hamle ile yeni rekor seviyeler imza attı. Bu muazzam performansın arkasında ise Cardano ağında gerçekleşen önemli geliştirmeler yer alıyor.

Cardano Güncellemeleri

Cardanoa, Alonzo hard fork’u ile akıllı sözleşme özelliğini platforma getiriyor. IOHK ekibi, en son düzenlenen Cardano 360 etkinliği sırasında toplulukla daha fazla güncelleme paylaştı. Yapılan açıklamalarda Cardano’nun yöneticileri, kullanıcıların Ethereum varlıklarını Cardano’nun test ağına aktarmak için bir ERC-20 dönüştürücüsü başlatacağını duyurdu. IOHK Proje Yöneticisi Francisco Landino’ya göre, yeni araç önümüzdeki hafta test ağında kullanıma sunulacak.

Bahsi geçen yeni dönüştürücünün ilk lansmanı Mayıs ayında yapıldı. Landino, Ethereum ağını Cardano’ya bağlayan ve Ethereum tabanlı varlıkların geçişini kolaylaştıran bir köprü olarak tanımlanan yeni araç ile ilgili Landino şu sözleri kullandı:

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Ethereum tabanlı token’ların kullanıcıları, geçiş aracı başlatıldığında Cardano’nun işlem kapasitesinden ve daha düşük ücretlerden yararlanabilecekler. ERC-20 dönüştürücü, kullanıcıların blok zincirinde gelişmiş güvenlik, düşük maliyet ve birlikte çalışabilirlik deneyimi yaşamasını da sağlayacaktır.

Ayrıca araç, kullanımı kolay ve mümkün olduğunca geniş çapta uygulanabilir bir “self servis araç” olacak. Buna ek olarak, SingularityNET’in yerel AGIX token’ı Cardano‘ya geçiş yapan ilk ERC-20 token’ı olacak. Öte yandan Alonzo hard fork’unun da 12 Eylül’de kullanıcılar ile buluşturulması planlanıyor.

ADA Fiyatına Etkileri

Bu duyuruların yapılması ADA fiyatının ciddi bir yükseliş yaşamasını sağladı. Son 1 ay içinde %122 artış yakalayan ADA yıl başından bu yana da %1.500’ün üzerinde arttı. Yazının kaleme alındığı an itibari ile ADA, 2,83 dolardan işlem görüyor ve son 24 saat içinde sergilediği %10’luk artış performansı ile dikkat çekiyor.

Analistler Eylül ayında ADA’nın 3 doların üzerine çıkmasını ve dolayısıyla yeni bir rekora imza atmasını bekliyor. Yıl bitmeden ise piyasa değeri bakımından 3. en büyük kripto para biriminin 5 doları görmesi bekleniyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar