X


Bytecoin’e Bir Darbe Daha: Dünyanın En Büyük İkinci Borsasından Da Kaldırılıyor

Binance'in ardından OKEX'te Bytecoin'i platformundan kaldıracağını açıkladı.
21:00
12 Ekim 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Geride bıraktığımız boğa sezonunda birçok yeni kripto para, çeşitli platformlarda listelenmişti. Coinmarketcap verilerine göre şu anda kripto para piyasasında 2072 farklı kripto para bulunuyor. Ancak işlevsellik açısından bakacak olursak acaba insanlığın gerçekten bu denli fazla kripto para birimine ihtiyacı var mı?

Bir zamanların en popüler kripto para borsalarından Poloniex, hem güncel kripto paraları listelememiş hem de son kullanma tarihi geçmiş (!) kripto paraları platformundan kaldırmamıştı. Bu nedenle Poloniex, yakın zamanda el değiştirmesine rağmen kripto para tarihinin tozlu sayfalarında yerini aldı. En azından şimdilik öyle görünüyor.

Dünyanın en popüler kripto para borsası Binance de son zamanlarda birçok farklı kripto para birimini bünyesine ekledi. Bu durumun ana nedenlerinden biri de aldığı fahiş listeleme ücretleri olabilir. Binance, bir çöplüğe dönmek üzereyken radikal bir karar alarak bazı kripto para birimlerini liste dışı bırakacağını açıkladı. Binance’in platformdan çıkaracağı kripto paralar şöyle; Bytecoin (BCN), Chatcoin (CHAT), Iconomi (ICN), Triggers (TRIG).

Dünyanın en büyük ikinci kripto para borsası OKEX, birkaç saat önce Twitter hesabı üzerinden yaptığı duyuruda tıpkı Binance gibi Bytecoin’i liste dışı bırakacağını duyurdu. OKEX’in Bytecoin’i platformdan kaldırma nedeniyse geliştirici ekibin kripto para birimiyle ilgili kritik bir sorunu göz ardı etmesi. OKEX’in destek sayfasında şu açıklamalara yer verildi:

Bytecoin’in kritik bir açığa karşı korunmasız olduğunu fark ettik. Kullanıcılarımızın menfaatlerini korumak amacıyla tüm Bytecoin işlem çiftlerini 12 Ekim’de devre dışı bırakacağız. Bytecoin’le ilgili yatırma ve alım satım işlemleri bu tarihte sona erecek.

OKEX, Bytecoin yatırımcılarına fonlarını çekmeleri için 1 Kasım’a kadar süre tanıdı. 1 Kasım’dan itibaren ise OKEX, Bytecoin’i desteklemeyecek. Binance ise Bytecoin çekim işlemlerinin 12 Kasım’a kadar devam edeceğini açıkladı.

Dünyanın en büyük iki kripto para borsasında da liste dışı bırakılan Bytecoin, haberimizin hazırlandığı sırada %5,72’lik bir düşüşle 0,001411 dolardan işlem görüyordu. Coinmarketcap verilerine göre 260 milyon dolarlık piyasa değerine sahip olan Bytecoin’in 24 saatlik işlem hacmi ise 2.4 milyon dolar.

Kaynak: Ethereumworldnews.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar