X


Litecoin Hareketlendi, Yeni Bir Borsada Listelenecek

Winklevoss kardeşlerin kripto para borsası Gemini Litecoin LTC'yi listeleyeceğini duyurdu.
20:00
12 Ekim 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Litecoin Gemini kripto para borsasında listelenecek.

Gemini haberi resmi blog sayfasından duyurdu. Duyuruya göre kullanıcılar 13 Ekim’den itibaren Gemini’ye Litecoin yatırabilecekler. 16 Ekim’e kadar yeterli likidite sağlandığında alım satım işlemleri başlayacak. BTC, ETH ve Zcash’ten sonra Litecoin (LTC) Gemini’de listelenen 4. kripto para olacak. Platform LTC/USD, LTC/BTC, LTC/ETH ve ZEC/LTC çiftlerini sunacak.

Litecoin Bitcoin Blockchain’inden fork’lanarak ortaya çıktı. Litecoin daha çok günlük olarak kullanılmak üzere geliştirildi. Bankacılık istemi tarafından sağlanan ödeme sistemlerine rakip oldu. Litecoin’in hedefi küçük miktardaki işlemleri hızlı ve düşük maliyetli biçimde kullanıcılara sunmak. Bu yüzden LTC’nin Lightning Network ile uyumlu çalışması için geliştirmeler devam ediyor.

Diğer yandan Litecoin Bitcoin’den farklı bir algoritma kullanıyor ve farklı madencilere sahip. Bu sayede kripto para daha merkezsiz hale getirilmeye çalışılıyor.

Gemini düzenlemelere en uygun platformlardan biri olduğu iddiasıyla yola çıktı. Bankalarla ilişkilerini sıkı tutan platform New York finansal hizmetler denetleyicisi tarafından gözetim altında tutuluyor. Gemini Litecoin’i de eklemesiyle birlikte kurumsal yatırımcıların ilgisini çekmeyi hedefliyor.

Ek olarak Gemini Bitcoin Cash’i de listelemeyi planladığını duyurdu. Ancak Bitcoin Cash’in Kasım 2018’de hard fork’lanması beklendiği için bazı belirsizlikler bulunuyor. CoinMarketCap verilerine göre LTC şu anda 53,63 dolardan işlem görüyor ve dünkü düşüşten sonra yukarı yönlü bir harekete başlamış durumda. LTC 3 milyar dolar piyasa değeriyle 7. sırada yer alıyor.

Kaynak: Ambcrypto

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar