Büyük Haber! Ünlü Kripto Para Analisti 2023 Fırsat Yılı Olacak Dedi!

Yüzbinlerin takip ettiği analist bu yılın büyük bir fırsat dönemi olduğunu düşünüyor. Peki ama nasıl?
11:20
4 Ocak 2023
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto para yatırımcıları bugün biraz da olsa yeşile dönen piyasalar karşısında bir nebze rahatladı. Ancak fazlası gerekiyor. Akşam açıklanacak FOMC tutanaklarını son dakika olarak paylaşacağız ve eğer olumsuz bir detay burada yer almazsa BTC fiyatı bir miktar daha toparlanabilir. Peki popüler analist bu yılı neden bir fırsat dönemi olarak görüyor?

Kripto Para Analist Yorumu

Yeni bir piyasa analizi oturumunda yaklaşık 800 bin yatırımcıya görüşlerini açıklayan Benjamin Cowen bu yılın büyük bir fırsat dönemi olacağını söyledi. Ona göre kripto para piyasaları toparlanma sürecine girmeden önce daha büyük kayıplar yaşayacak ve bu durum yatırımcılara bazı fırsatlar sunacak. O tarihsel üst ve alt sınırları göstermek için kriptonun piyasa değerinin logaritmik regresyon grafiğini kullanıyor. Peki Cowen tam olarak neler söyledi?

“Sonunda o alt yeşil trend çizgisine ulaşacağımızı düşünüyorum. Aşağıya doğru inecek miyiz? Açıkçası ben bunu tercih ederim çünkü bunun daha fazla fırsat sağlayacağını düşünüyorum. Elbette, oraya ulaşana kadar yana doğru gitme şansımız yüksek çünkü bunu daha önce de yaptık. Eğer 2015’e bakarsanız, bir yıl süren ayı piyasasından çıkmanın bu iyi bir örneğidir. Trend çizgisine inmek yerine, oraya ulaşana kadar yatay seyir de bir seçenek ve bu olabilir. 2018’de de aynı şey oldu. Buraya indik. Aslında başımızı tekrar adil değer çizgisinin üzerine çıkardık, ancak aşağı yukarı bu çizgiye ulaşana kadar yana doğru gittik ve ardından boğa piyasası başladı. Bu alt yeşil trend çizgisine tekrar ulaşana kadar sürdürülebilir bir boğa piyasasının oluşacağını düşünmüyorum. Ya kısa sürede bu çizgiye ineriz ya da çizgiyi yavaşça yakalayacak kadar uzun süre yatay seyrederiz.”

2023 Kripto Para Fırsatları

Cowen’ın grafiğine bakıldığında, bu yılın ikinci yarısı civarında bir kripto piyasası dibi öngörüyor. Yani mevcut seviyeler veya yatay seyrin getirdiği altcoin satışlarıyla yaşanacak düşüşler doğru projelere iyi giriş fırsatları sunabilir. Cowen tarafından bahsedilen fırsat tam olarak budur. Cowen ayrıca 2022’de nakdi daha güçlü konuma getiren piyasa koşullarının, kriptonun nesilsel birikim fırsatları sunmasını beklediği için bu yıl muhtemelen değişeceğini söylüyor.

“İyi olan şey, 2023’ün piyasaya girmek için pek çok fırsat getireceğini düşünüyorum. Bildiğiniz gibi 2022’de sık sık nakit paranın kral olduğunu söylemiştim. Önümüzde çok büyük fırsatlar var”.

Cowen artık nakit paranın alımlar için değerleneceği günlerin yaklaştığını düşünüyor. Bakalım zaman onu haklı çıkaracak mı?

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar