Büyük Güncelleme Öncesi Fiyatlara Dönen Bu Altcoin’de Kafalar Karışık! Alım İçin O Seviye Beklenmeli!

Özet

  • ABD'de ekonomik durgunluk riskinin artması kripto para piyasasının daha kırılgan hale gelmesiyle sonuçlanırken bu altcoin'in durumu yatırımcıları tedirgin ediyor.
12:38
22 Nisan 2023
Okuma Süresi: 2 Dakika

ABD’de ekonomik durgunluk riskinin artması kripto para piyasasının daha kırılgan hale gelmesiyle sonuçlandı. Ayrıca ABD ve Avrupa’da enflasyonun yüksek kalarak varlığını korumaya devam etmesi ve borsa endekslerindeki yüksek volatilite de kripto para piyasasındaki yükseliş trendini gölgelemeye devam ediyor. Tüm bu faktörlerin bir sonucu olarak, en büyük altcoin Ethereum‘un (ETH) fiyatının Shapella (Shanghai – Capella) güncellemesi öncesi fiyat seviyelerine ve hatta altına döndüğü görüldü. Bitcoin (BTC) ise 28 bin doların altına düştü. 13 Nisan’da 1.25 trilyon doların üzerine çıkan kripto para piyasasının değeri o zamandan beri düşüyor. Peki ETH için sırada ne var? İşte en büyük altcoin’de dikkatle takip edilmesi gereken fiyat seviyeleri.

Ethereum’da Dikkatle İzlenmesi Gereken Fiyat Seviyeleri

Ethereum fiyatındaki ani düşüş, ETH yatırımcılarının özellikle Shappella güncellemesini piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para ve aynı zamanda en büyük altcoin için oyun değiştirici olarak görülmesiyle fiyat için neyi değiştireceğinin merak edilmesine neden oldu. Çoğu yatırımcı ETH’nin bu düşüşten kurtulup kurtulamayacağını merak ediyor.

Güncel fiyatlarla Ethereum, çoktan ilk önemli destek seviyesi olan bin 896 doların altına düştü ve bu yazının hazırlandığı sırada bin 855 dolardan işlem görüyor. Yine de ETH fiyatının bir düşüş trendine girdiğini söylemek için henüz çok erken.

Bugünkü mum çubuğu dünün en düşük seviyesi olan bin 913 doların altında kapanış yapacak olursa en büyük altcoin‘in hafta sonuna kadar düşüş trendini sürdüreceği bir senaryo olan bir sonraki önemli destek seviyesi olan bin 846 dolara doğru daha fazla düşüş yaşanması ihtimali artabilir. Fiyatın günü bin 900 doların üzerinde kapatması ise bin 930 dolarlık fiyat bölgesine doğru bir sıçramaya neden olabilir.

2 Bin Doların Altı Riski Artırıyor

Orta vadede Ethereum’un fiyatı yorumlandığında, en büyük altcoin’in fiyatının 2 bin dolar seviyesinin altında kalması satıcıların kontrolü ele geçirmesiyle geniş bir işlem aralığının ortaya çıkmasına neden oldu. Bu, popüler altcoin‘in devam eden satış baskısıyla karşı karşıya kalmasının olası bir göstergesi, yani önceki yükseliş trendi ivmesinin geri kazanılması için mücadele edilmesi gerekiyor.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI