Binance CEO’su Changpeng Zhao Bu Altcoin’lerin Tamamı İçin Uyardı! Uzak Durun!

Özet

  • Hacim bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance'in CEO'su Changpeng Zhao (CZ), o altcoin'lerin tamamı için yatırımcıları uyardı.
13:35
22 Nisan 2023
Okuma Süresi: 2 Dakika

Hacim bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance’in CEO’su Changpeng Zhao (CZ), bazı Twitter hesaplarının kendi köpek temalı altcoin’lerini piyasaya sürmek için onun tarafından takip ediliyor anlatısını kullanarak pazarlama yaptığına dikkat çekerek yatırımcılara seslendi. CZ, yatırımcıları bu altcoin’lerden uzak durmaları konusunda uyardı.

“Takip Ettiğim Hesapları Satın Almaya Çalışıyorlar”

CZ, bazı insanların Twitter’daki popülaritesinden faydalanmaya çalışarak pazarlama yaptığını söyledi. Binance CEO’sunun iddiasına göre bu insanlar son dönemde “rastgele takip ettiği” hesapları satın alarak kendi coin veya token’larını pazarlamanın peşinde. CZ, bu Twitter hesaplarının satışa sürüldüğünü ve bu hesapları satın alanların kripto para dünyasına seslenerek CZ tarafından desteklendiğini belirttikleri kendi köpek temalı altcoin’lerini piyasaya sürüyor.

Binance CEO’su, bu Twitter hesaplarının takip edilmemesi ve kripto para dünyasının üyelerinin bu şekilde pazarlama yaparak öne çıkmaya çalışan köpek temalı altcoin’lere yatırım yapmamaları konusunda uyardı. Ünlü ismin bu ciddi uyarısına rağmen belirli bir altcoin ismi vermekten kaçındığı görüldü.

Trend Olan Köpek Temalı Altcoin’ler

Twitter, Tesla ve Space X’in CEO’su ünlü milyarder Elon Musk’ın 2013 yılında piyasaya sürülen ilk ve en büyük köpek temalı altcoin olan Dogecoin’e (DOGE) açıktan destek vermeye başlamasıyla patlayan köpek temalı altcoin modası sonrası piyasaya birçok köpek temalı altcoin’in piyasaya sürüldüğü görüldü. İlk olarak 2020’de Shiba Inu‘nun (SHIB), 2021’de ise Baby Doge Coin‘in (BabyDoge) piyasaya sürüldüğü görüldü.

Kripto veri platformu CoinMarketCap’in verilerine göre en büyük 197’nci kripto para olan ve şu anda 0,0000002833 dolardan işlem gören Dogelon Mars (ELON) adlı köpek temalı altcoin de dahil olmak üzere şu anda dolaşımdaki irili ufaklı onlarca köpek temalı altcoin var ve sayıları her geçen gün artıyor.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI