Baby Doge Coin Nedir, Ne Değildir? BabyDoge İncelemesi ve Dogecoin İle Arasındaki İlişki

Baby Doge Coin hakkında bilinmesi gerekenler.
18:54
2 Temmuz 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto para piyasası yatırımcıları, 2021 yılı başından bu yana meme token çılgınlığına şahit oluyor veya dahil oluyor. Meme token olarak adlandırılan bu grup, şaka kripto paralar olarak yorumlanabilir. Bu kripto paralar, hype’tan beslenen ve elle tutulur bir operasyon amacı olmayan kripto paralardır.

Baby Doge Coin (BabyDoge)

Baby Doge Coin, Dogecoin fanatiklerinin kripto para piyasasına sunduğu bir üründür. BabyDoge, Haziran 2021’de piyasa sürülmüştür. BabyDoge woofpaper’ına göre, bir amacı olan merkezsiz bir meme projesi olarak lanse edilen popüler kripto para son günlerde gündemi oldukça meşgul ediyor.

Bir topluluk projesi olan Baby Doge Coin, şu an PancakeSwap üzerinden alınıp satılabiliyor. Popüler proje’nin Twitter’da ve Telegram’da 60.000’i aşkın takipçisi bulunuyor. Dogecoin’in daha geliştirilmiş bir versiyonu olarak piyasaya sürülen Baby Doge Coin, şu an Dogecoin destekçilerinin göz bebeği konumunda yer alıyor. 420.000.000.000.000.000 toplam arzı olan BabyDoge, bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 247.013 adreste bulunuyor. Dogecoin’in oğlu BabyDoge, geçtiğimiz günlerde milyarder iş insanı Elon Musk’ın tweet’i ile bir anda yukarı sıçradı. Ancak bu bir pump dump hareketiydi ve yükselişin akabinde düşüş sert kaydedildi.

Dogecoin ve Baby Doge Coin Farkı Nedir?

Dogecoin’in farklı bir versiyonu olan Baby Doge Coin, kendini şöyle tanımlıyor: “Baby Doge Coin, babası DOGE’tan birkaç numara ve ders öğrendi. Dogecoin çevrimiçi topluluğunun hayranları ve üyeleri tarafından doğan yeni bir kripto para. Baby Doge, geliştirilmiş işlem hızı ve sevimliliği ile babası Dogecoin’i etkilemeye çalışıyor. Baby Doge, akıllı staking sistemi ile hiper deflasyonisttir. Her işleminizde cüzdanınıza otomatik olarak daha fazla Baby Doge eklendir. Sevin, evcilleştirin ve bebeğinizin büyümesini izleyin.”

Kısaca tanımlarsak Baby Doge, Dogecoin’in yaşadığı problemleri çözmeye yönelik bir strateji izliyor. Kısa sürede büyük bir topluluğa hitap etmeyi başaran BabyDoge için bazı uzman analistler potansiyel bir ralli senaryosuna işaret ediyor. Dogecoin benzeri bir boğa koşusuna imza atabilecek düzeyde bir kripto para olan Baby Doge Coin, birçok yatırımcının dikkatle takip ettiği kripto paralar arasında yer alıyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar