X


Binance 50.000$ Eğitim Ödülü Dağıtıyor! Öğren, Kazan Sistemine Dair Tüm Detaylar

Binance yeni bir ödül programı açıkladı. Borsanın daha fazla bilinçli kullanıcıya ulaşma hedefi, öğren ve kazan formatında bir etkinliği doğurdu. Tüm detayları sizin için derledik.
11:53
2 Temmuz 2021

Yakın zamanda Binance borsasında kaldıraçlı işlem yapmaya çalıştınız mı? Eğer bunu denediyseniz Binance sisteminin yeni özelliği hakkında da fikir sahibisinizdir. Bilinçli yatırımcı sayısını artırabilmek için borsa yeni bir süreç başlattı. Bu yeni süreçte örneğin kaldıraçlı işlem yapmak için bir eğitim videosu izlemek ve bundan sınav olmak zorundasınız. Sadece sınavda başarılı olanlar kaldıraç gibi riskli işlem çiftlerini kullanabiliyor olacak.

Eğitim içeriklerinin aktif olarak yatırımcılar tarafından incelenmesini isteyen Binance borsası bu doğrultuda yeni bir ödül programı duyurdu. Detaylarını aktaracağımız programa katılım sağlayanlar belirlenen ödül havuzundan pay alabilecek.

Binance Eğitim Ödülleri Nasıl Kazanılacak?

Program 02.07.2021 (bugün) ile 08.07.2021 tarihleri arasında devam edecek. Binance borsasının 4’üncü yılını da kutladığı bu etkinlikte “öğren ve kazan” programı kapsamında 50.000 dolar dağıtılacak. Kazanan kullanıcılara ödülleri 50.000 $ BUSD token kuponu şeklinde teslim edilecek.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.
 1. Öncelikle etkinliğe katılabilmek için herhangi bir spot, marj veya vadeli işlem çiftinde al/sat yapmanız gerekiyor.
 2. Yapacağınız işlemler öncesinde yukarıda anlattığımız gibi sınavlarla karşılaşacaksınız. Örneğin kaldıraçlı işlem yapmak istediğinizde sizden kısa bir video izleyip sınava girmeniz istenecek. Etkinlik süresi boyunca bu eğitim videolarını izleyerek sınavlara katılım göstermeniz gerekiyor. Böylece ödül programından maksimumu seviyede yararlanabilirsiniz.

Binance Eğitim Ödülleri Neler?

Ödül programı kapsamında iki başlıkta dağıtım yapılacak. Bunlar All-Star ve Çalışkanlık ödülleri olarak isimlendiriliyor.

All-Star Ödülü: Etkinlik süresi boyunca (7 gün) girdiğiniz sınavlarda, 20 veya daha fazla sorunun doğru cevabını bulmanız gerekiyor. Etkinlik bitmeden tamamlamanız gereken sınav sayısı ise 7’dir. Bu şartları sağlayan tüm kullanıcılar 35.000$ değerinde ödül havuzundan eşit şekilde faydalanabiliyor olacak.

Çalışkanlık Ödülü: Girmeniz gereken sınavlardan en az birini tamamlamanız ve katılım şartlarını sağlamanız gerekiyor. Bu sistemde etkinliğe katıldığınız güne oranla havuzdan ödül alabileceksiniz. Yani etkinliğe kaç gün katılım sağladıysanız alacağınız pay aynı oranda artıyor olacak. Bu havuzun miktarı ise 15.000$ olarak belirlendi. Kullanıcılar aşağıdaki hesaplama formülüne göre paylarını alıyor olacak.

Hesaplama formülü: (Etkinliğe katıldığınız gün sayısı/tüm kullanıcıların gün sayısı)*15.000

Buradaki hesaplama almaya hak kazanacağınız BUSD token kuponunun miktarını belirleyecektir.

Binance Eğitim Ödülleri Ne Zaman Dağıtılacak

Etkinlik sona erdikten sonra yani 08.07.2021 tarihinden itibaren iki hafta ödülünüz hesabınıza yansıyacaktır. Hesap/Ödül Merkezi sayfasından BUSD kuponunuzu kullanabilirsiniz. Bu kuponların süresi olduğu için dikkatli olmanız gerekiyor. Bakiye “Ödül Merkezi” sayfanıza düştükten 14 gün sonra geçerliliğini kaybedecek.

Binance ödül programları arasına sık sık yenileri ekleniyor, işte son etkinliğin şartları ve kuralları.

Binance Eğitim Ödülü Kural ve Şartları

Katılım şartlarına yukarıda değinmiştik, etkinliğe dair dikkat etmeniz gereken farklı detaylar da bulunuyor. Aşağıda listelediğimiz kurallar ödül programının temelini oluşturmaktadır ve katılım sağlayan yatırımcıların dikkatle okuması gerekir.

 1. BUSD kuponları sürelidir, yukarıda belirttiğimiz şekilde kullanmanız gerekir.
 2. All-Star ödül havuzundan yararlanmaya hak kazanan katılımcılar ayrıca 15.000$’lık ödül havuzuna dahil edilmeyecek. Yani Çalışkanlık ve All-Star ödülleri birleştirilmeyecek.
 3. Etkinlik boyunca marjin hesabı ve alt hesap işlem hacimleri birleşik hesaplanacaktır. Etkinlikte bir kullanıcının herhangi bir alt hesabı ayrı şekilde değerlendirmeye alınmayacak.
 4. Binance birden çok hesapla katılım gösteren (5-10 fake hesap) yatırımcıları programdan diskalifiye edecek.
 5. Bir önceki günün doğru cevapları Binance üzerinden yayınlanacak.
 6. Binance kuralları ve şartları değiştirebilir.

Binance Ödül Programı Bugünün Eğitimleri

Bugünün eğitim konuları duyuruldu. Katılımcılar, aşağıda listelediğimiz konularda sunulan eğitim dokümanlarını inceledikten sonra Binance Ödül Sınavı linkinden bugünün sınavına katılım gösterebilecek. Binance öğren/kazan etkinliğinin sınav cevapları sadece borsanın duyuru kısmında yayınlanacak.

02.07.2021 Öğren/Kazan Binance Eğitim Müfredatı

 • Blockchain teknolojisi nedir?
 • Binance ve BNB hakkında detaylar
 • Binance hangi temellere sahiptir?
 • Binance Coin (BNB) Nedir?
 • BNB hangi faydaları üretir ve avantajları nelerdir?

03.07.2021 Binance Öğren/Kazan Eğitim Müfredatı

 • Binance borsasına nasıl kaydolunur?
 • Binance hesap doğrulaması nasıl yapılır?
 • Web veya Uygulama üzerinden P2P kripto nasıl alınır?
 • Binance üzerinden kredi veya banka kartıyla kripto varlık nasıl alınır?

Ve bunun gibi 5 gün için daha belirlenmiş eğitim müfredatları bulunuyor. Eğitimlere katılarak hem kazanç sağlayabilir hem de ekosistem hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz.

Önemli güncellemeler olması halinde buradan size duyuruyor olacağız.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar