X

Burger King Kripto Para Ödülleri Dağıtacak!

Fast food devi Burger King yaptığı son açıklama ile Bitcoin, Ethereum ve Dogecoin de kripto para ödülleri dağıtacağını açıkladı.
17:35
1 Kasım 2021

Fast food devi Burger King, kripto dünyasında adımlar atmaya devam ediyor. Burger King 1 Kasım’da yaptığı açıklamalarda ile Royal Perks sadakat üyelerini ödüllendirmek için müşteri sadakat programının bir parçası olarak kripto ödülleri dağıtacağını duyurdu.

Burger King Kripto Ödülleri

Yapılan açıklamalara göre bu ayki yarışmada BK Royal Perks üyelerine  20 Bitcoin, 200 Ethereum veya 2 milyon DOGE dağıtılacak. Burger King yaptığı açıklamalarda, “Sunulan birincil ödül Dogecoin, birkaç şanslı üye tam bir Ethereum veya Bitcoin alabilir” sözlerini kullandı.

Yarışmaya katılabilmek için müşterilerin mağazalarda, uygulamada ya da websitesinde 5 dolar harcaması gerekiyor. BK Royal Perks programına katılmanın yanı sıra, müşterilerin kripto ödüllerini nakde çevirmek için Robinhood’da bir hesap açmaları gerekiyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Öte yandan Burger King, kripto alanındaki gelişmelere akıllıca ayak uyduruyor. Eylül ayında fast food devi, “Keep It Real Meals” için kendi NFT koleksiyonunu piyasaya sürdü. Kampanya, altı milyon yemek kutusunda görünecek QR kodları aracılığıyla dijital koleksiyonların kilidini açmaktan oluşuyor. The Drum’a konuşan marka danışmanlığı Brand Keys başkanı Robert Passikoff şunları söyledi:

İster Bitcoin teklif ediyor olsun, ister ünlülerin tanıtımları olsun, amaç müşterilerin başka bir yere gitmesine karşı Burger King’e gelmesini sağlamaktır. Bu nedenle, davranışları yönlendirmek için bütünüyle var olan promosyonlara başvurmak zorunda kaldılar. Promosyonlar işe yarıyor.

Burger King ve Kripto Paralar

Burger King, geçtiğimiz günlerde YouTube’da “How to Crypto with Burger King” adında bir tanıtım videosu paylaştı. USA Today’e konuşan Burger King Kuzey Amerika’nın dijital misafir deneyimi başkan yardımcısı Maria Posada, Robinhood ile son ortaklığın tüketicilere kripto sunmak için “doğal bir uyum” olduğunu söyledi.

Posada Fast food zincirinin yiyecekleri aracılığıyla erişilebilir ve sindirilebilir bir şekilde kripto sunduğunu da sözlerine ekledi. Burger King ile olan bu ortaklıktan bahseden Robinhood ortaklıklar başkanı Vikram Grover ise şunları söyledi:

Kripto para birimleri son on yılda finans dünyasının önemli bir parçası haline geldi. Ancak, bu varlık sınıfıyla ilgilenen birçok Amerikalı, yolculuklarına nasıl başlayacağını bilmiyor veya sistemin kendileri için inşa edilmediğini düşünüyor. Bu promosyon bizim için hem yeni hem mevcut kitleye ulaşacak ve insanların kripto yolculuğuna başlamalarına ve kriptoya ilk adımı atmalarına yardımcı olacak.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar