X

Bu Ülke, Bankaların Kripto Para Borsalarına Hizmetini Destekliyor

Kripto odaklı şirketler Kazakistan'da banka hesabı açabilecek ve tüm finansal işlemlere erişebilecek.
10:57
31 Temmuz 2021

Kazakistan, kriptolar ile ilgili yeni bir adıma imza atarak kripto para dünyasında yankı yarattı. Yerel haber ajanslarının raporlarına göre hükümet kripto odaklı çalışmalara odaklanıyor.

Kazakistan’dan Önemli Adım

Kripto para borsaları dahil olmak üzere kripto odaklı şirketler Kazakistan’da banka hesabı açabilecek ve tüm finansal işlemlere erişebilecek. Kazakistan, bu pilot projede küresel topluluktan yatırım çekmek ve yerel yatırımcıları korumayı artırmak adına kripto para birimi yatırımını ana akım haline getirmek için çalışıyor.

Kazakistan, Çin’den sürülen kripto madencileri için en önemli noktalardan biri olarak kripto para topluluğunun dikkatini çekti. Ülke ayrıca kripto para birimleri benimsenmesinde hızlı bir artış gördü. Şimdi ise yetkililer sektör için finansal hizmetlere erişimi artırma operasyonları yürütüyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Kazakistan Blockchain ve Veri Merkezi Endüstrisi Derneği, geçtiğimiz günlerde Astana Uluslararası Finans Merkezi’ne kayıt olan borsaların yerel bankalarla çalışabileceğini açıkladı. Bu adım kullanıcıların “resmi ve açık bir şekilde kripto para birimleriyle işlem yapmasına” izin verecek.

Orta Asya Ülkesi, Kripto Para Sektörünün Avantajlarından Yararlanmak İstiyor

Ülkenin yerel haber ajanslarından Khabar 24, hükümetin kripto paraların risklerini ve faydalarını değerlendirmek adına bir pilot projeyi hayata geçireceğini öne sürdü. Blockchain Derneği üst düzey yetkililerinden Sergey Putra, pilot projenin bir yıl süreceğini belirtti. Putra, hükümetin kripto para endüstrisine daha fazla dahil olmasının zamanı geldiğini belirterek bu adım için hükümeti tebrik etti.

Kazak vatandaşların kripto para birimlerine olan ilgisi yetkililerce tespit edildi. Öte yandan Sergey Putra, Kazakistan’ın bu adımını şöyle değerlendirdi:

1.5 trilyon doları aşan bir endüstriye dahil olmak, dünyanın her yerinden kripto para yatırımcılarını çekebilir.

Orta Asya ülkesinin bu adımı, kripto para birimlerinin ve blok zinciri teknolojisinin benimsenmesine yönelik bir yol haritası üzerinde çalışmasının akabinde geldi. Başbakan Askar Mamin, sektördeki şirketleri ülkeye çekme ve kripto para düzenlemesinde hızla ilerleyen İsviçre ve Malta gibi diğer küresel güçlerle rekabet etme planları olduğunu açıklamıştı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar