X

Bitcoin Yükseliyor: 45 Milyar Dolarlık Dev Varlık Yöneticisi BTC Satın Aldığını Açıkladı

ABD merkezli dev GoldenTree Asset Management, lider kripto para Bitcoin'i satın aldığını açıkladı.
11:40
31 Temmuz 2021

Lider kripto para birimi Bitcoin, hafta sonuna mükemmel bir başlangıçla 40.000 doların üzerinde merhaba dedi. BTC, yükseliş ivmesi kazanırken bir varlık yöneticisi daha Bitcoin satın aldığını açıkladı.

Dev Şirket Bitcoin Satın Aldı

Bitcoin biriktiren büyük kurumlarına sayısı, GoldenTree’nin de kervana katılmasıyla birlikte artmaya devam ediyor. 45 milyar dolarlık varlığı yönetimi altında tutan ABD merkezli dev GoldenTree Asset Management, lider kripto para Bitcoin’i satın aldığını açıkladı. Şirket, mevcut yatırım stratejilerini çeşitlendirmek adına bu adımın atıldığını bildirdi.

2000 yılında operasyonlarına başlayan GoldenTree, merkezi New York’ta bulunan ve Londra, Singapur, Tokyo, Sidney gibi birçok önemli finans kentine ofisleri bulunan bir varlık yöneticisidir. The Street tarafından yayınlayan raporda, dev varlık yöneticisi açıklanmayan miktarda Bitcoin satın alarak kripto para endüstrisine adım attığını kaydetti.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Bununla birlikte GoldenTree’nin kripto para birimi yatırımlarından sorumlu özel bir ekip kurmak için kolları sıvadığı belirtildi. GoldenTree ile birlikte Bitcoin’i cazip gören büyük varlık yöneticileirinin sayısı artmaya devam ediyor. Bunların en büyüğü ise dünyanın en büyük varlık yöneticisi BlackRock. BlackRock, CME aracılığıyla BTC ile ilgilendi ve bu yıl nisan ayında 360.000 dolar kazanç bildirdi.

Başka bir Wall Street devi olan Stone Ridge, kripto para birimilerini çeşitlendirilmiş alternatif fonlarına dahil etmek adına başvuruda bulundu. Bu hareket, İsrail merkezli şirketin Altshuler Shaham’ın Grayscale Bitcoin Trust aracılığıyla BTC satın almasıyla devam etti.

Lider 42.000 Doları Aştı

Lider kripto para Bitcoin (BTC), gün içerisinde 42.235 dolara dokundu. Olumlu haberler de lidere doping olurken yükseliş hareketi devam etti. Bitcoin fiyatı, bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 41.598 dolar olarak kayıtlara geçti.

Lideri takiben birçok altcoin yeşillendi. En büyük altcoin Ethereum (ETH) 2.450 dolara ulaşırken, Binance Coin (BNB) 320 dolardan alım satım işlemi görüyor. Bir diğer dikkat çeken kripto para ise XRP oldu. XRP 0.70 dolarlık kritik barajı aşarak artış trendini doğruladı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar