X

Bitcoin (BTC) 42.000 Doları Aştı, Elon Musk Yine Durmadı

Musk, bugün Bitcoin'in yükselişine atıfta bulunan bir tweet attı.
12:35
31 Temmuz 2021

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), gün içerisinde 42.000 doları aşarken yükseliş hareketine devam ediyor. Kripto para piyasasının olumsuz, karamsar ve kısıtlayıcı haberlerden arındığı dönemde lider kripto para fırsat bulup artış trendine giriş yaptı.

Elon Musk’ın Yeni Paylaşımı

Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, Bitcoin’in yükseliş ve düşüş dönemlerinde kripto para topluluğunun gündemine oturmayı ihmal etmiyor. Birçok uzman ve kıdemli kişilerin kripto para piyasasını manipüle ettiği suçlamasıyla karşı karşıya olan Elon Musk, bugün Bitcoin’in yükselişine atıfta bulunan bir tweet attı.

Musk, gökyüzünü gösteren bir görsel paylaşarak Bitcoin’in yükselişine atıfta bulundu. Milyarder iş insanı yılın en büyük Bitcoin konferansı olan The B Word’e katılmış ve önemli açıklamalarda bulunmuştu. Musk, geçtiğimiz dönemlerde Bitcoin’i enerji modeli üzerinden eleştirmişti.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Musk, The B Word konferasında, Tesla’nın önümüzdeki dönemlerde Bitcoin’i tekrar ödeme yöntemi olarak kabul edebileceğini aktarmıştı. BTC, bu olumlu havada geçen konferansın etkisiyle rotasını yukarı kırmıştı. Musk, Bitcoin’in enerji modeli üzerindeki çalışmalardan bahsederken madencilik operasyonlarının en az %50’sinin temiz enerji kaynaklarından sağlanması durumunda Tesla’nın Bitcoin kabul etmeye hazır olduğunu belirtti.

Bitcoin Yükseliyor

Lider kripto para birimi Bitcoin, son 24 saatlik zaman diliminde 42.235 dolara dokundu. BTC, artış trendine devam ederken altcoin’ler lideri takip etti. BTC’nin zincir içi ölçümleri ve balina hareketleri ele alındığında yükseliş formasyonu doğrulanıyor.

Bununla birlikte Elon Musk’ın göz bebeği Dogecoin (DOGE), 0.20 dolar seviyelerinden alım satım işlemi görüyor. Bazı uzman analistler, DOGE’un 0.30 dolar ila 0.40 dolarlık fiyat bandına ulaşmasının akabinde rekor bir ralli bekliyor.

En büyük altcoin Ethereum (ETH), 2.500 dolar sınırına dayanarak önemli bir performans ortaya koyuyor. Cardano (ADA) tekrar 1.30 doların üzerine çıktı. Öte yandan bir diğer şaka kripto para birimi Shiba Inu (SHIB), 0.00000625 dolardan alım satım işlemi görüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar