Bu Metaverse Altcoin Boğa Momentumunu Kaybediyor, Düşebilir!

Türk yatırımcıların da ilgi gösterdiği metaverse altcoin önemli bir destek testine hazırlanıyor olabilir.
23:40
25 Temmuz 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto para yatırımcıları arasında popüler olan metaverse altcoinlerden biri için risk artıyor. Potansiyel hedefler neler? Bitcoin’in yaşadığı geri çekilmeyle birlikte çok sayıda kripto para düşmeye başladı. Bu metaverse altcoin için %12 düşüş ihtimali artıyor. Yatırımcılar hangi seviyeleri izlemeli? Kısa vadeli beklentiler ve olası riskleri ele alıyoruz.

ApeCoin (APE)

18 Temmuz’da Apecoin (APE) fiyatı, uzun bir yükseliş mumu ve önemli bir hacim ile aylık 5,5 dolarlık direnci kırdı. Bununla birlikte uzun satış mumları fiyat reddine ve alıcıların artık tükenmeye başladığına işaret ediyor. Fiyat yükseliş momentumunu yenilemek için ilerleyen saatlerde geri çekilebilir. Peki destek korunabilecek mi?

Haziran ayındaki büyük düşüşte (18 Haziran) ApeCoin fiyatı 3,12 dolara kadar indi ve bu dip destekten toparlanmayı başardı. Toparlanma rallisiyle 4,18 dolar direncini aşan metaverse altcoin kripto para piyasasında devam eden belirsizlik sebebiyle 5,58 dolar ile 5,53 dolar arasındaki arz bölgesinde oyalandı. Ancak, boğalar ve ayılar arasındaki mücadele, APE’nin iki hafta içinde %52 büyüme gösterdiği önemli bir ralli ile çözüldü. Bu artış, alıcıların başka bir yükselişi hedeflediklerini gösteren 5,58 dolarlık genel direnci kırdı. Ayrıca, altcoin fiyatı yerel zirveyi oluşturabilecek 6,9 dolarlık rekor bir seviyeye işaret ediyor.

ApeCoin (APE) Düşebilir

Yükseliş momentumunun net biçimde zayıflaması sebebiyle 6,9 dolarlık hedef için bir geri çekilme görebiliriz. Burada dikkat edilecek en önemli bölge 5,33 dolardır. Yaşanan düşüş mevcut fiyattan yaklaşık %12’lik bir geri çekilmeyi temsil ediyor. Eğer boğalar bu bölgede önceden olduğu gibi harekete geçerse 7,3 dolarlık hedef ziyaret edilebilir.

RSI ilerleyen saatlerdeki potansiyel geri çekilmeyi destekliyor. Son toparlanma 20 ve 50 günlük EMA’yı geri aldı. Ayrıca, bu eğimler 5,5 dolar civarında bir yükseliş geçişine yaklaşıyor ve bu da yükselişin tersine çevrilmesi olasılığının daha kuvvetli olduğunu gösteriyor.

ApeCoin (APE) yatırımcıların izlemesi gereken direnç seviyeleri 7,5 ve 9,55 dolar seviyelerinde olası geri çekilmede ise 5,58 ile 5,53 dolar aralığı kritik öneme sahip olacak. Bu bölgedeki desteğin kırılması 4,18 dolara kadar bir düşüşe sebep olabilir.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar