Sandbox İçin Tehlike Çanları Çalıyor Mu? Yatırımcısı Tedirgin!

Sandbox geçen yılın Kasım ayında yaşadığı ihtişamlı döneminden giderek daha da uzaklaşıyormuş gibi görünüyor ve bu da yatırımcısını tedirgin ediyor.
23:20
25 Temmuz 2022
Okuma Süresi: 3 Dakika

Sandbox, Haziran ayında, yatırımcılarının NFT’ler için iştahının olmaması nedeniyle satışlarda büyük bir düşüş gördü. Sandbox, toplam hacmi yaklaşık 371,26 milyon dolar olan tüm zamanların en başarılı 15. NFT projesi olarak kendisine yer bulmuş durumda. Yapılan araştırmaya göre, dijital koleksiyon Haziran ayında 76.571,33 dolar satış hacmine sahipti.

Sorare, Meebits, Doodles, VeeFriends, Moonbirds, CloneX, Azuki, Otherdeed, NBA Top Shot, Art Blocks, Mutant Ape Yacht Club (MAYC), Bored Ape Yat Kulübü (BAYC), CryptoPunks ve Axie Infinity diğer büyük projeler olarak kendilerine yer bulmuş durumdalar. Bununla birlikte, yılın altıncı ayındaki satışlar, Mayıs ayına göre %34 düşüş gösterdi. Mayıs ayında, Sandbox satışları 116.241,92 dolardı.

Sandbox’ta Yeni Misiniz?

Başlangıçta akıllı telefonlar için gündelik oyunlar olarak yaratılan The Sandbox, 2011’de ve 2016’da The Sandbox Evolution ile aynı adı taşıyan iki hit şeklinde kendisine yer buldu. İki oyun, Google Play ve Apple Store’da yaklaşık 40 milyon indirildi.

Blockchain tabanlı oyunların başlangıcına tanık olan geliştirici/yayıncı “Pixowl”, 2018 yılında oyunu ve takipçilerini Ethereum ekosistemine taşımaya karar verdi.

Sandbox’taki en iyi oyunlardan bazıları bunlarla sınırlı olmamak üzere Astroneer, Garry’s Mod, The Sims 4, Core Keeper, Dyson Sphere Program, Minecraft, Terraria, Grand Theft Auto Online, Elite Dangerous, No Man’s Sky, Cities: Skylines , Crusader Kings 3, Factorio, Scrap Mechanic, Going Medieval, RimWorld, Rust, Valheim, Mount and Blade 2: Bannerlord ve Red Dead Redemption 2 olarak sıralanabilir.

Satışlardaki Düşüş Neden?

Haziran 2022’den itibaren benzersiz alıcı sayısındaki düşüşü değerlendirdiğinizde, satış hacmindeki düşüşün, 367 benzersiz alıcı ve 700 işlemle toplam işlemlerde düşüşe yol açtığı açık. Dijital koleksiyon ürünlerinin bu yıl satışlarda zirveye ulaştığı Ocak 2022’ye kıyasla, benzersiz alıcılar 3.841 benzersiz alıcıya ulaştı ve 6.722 işleme karşılık geldi.

Sandbox satışları, yılın ilk ayının sonunda 77.92 milyon dolar civarındaydı. Sandbox, satış olarak kaydedilen yaklaşık 2.53 dolar ile Nisan 2021’den bu yana en düşük seviyeye inerek, Ocak ayındaki yılın en yüksek seviyesinden 77.84 milyon dolar düştü.

SAND Fiyat Analizi

Geçtiğimiz ayın başında 1,45 dolardan işlemlere açılan SAND, aylık en yüksek seviyesi 1,46 dolara ulaştı. Daha sonrasında aylık seviye olarak en düşük diyebileceğimiz 0,7379 doları test etti ve ayı 1,12 dolardan kapattı. Genel olarak bu, Haziran ayında SAND’ın açılış ve kapanış fiyatında %22’lik bir düşüşe eşitti. Şu anda ise Sand 1.26 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısı ile risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar