X


Bu İki Altcoin Çift Haneli Kazançlara Ulaştı! DOGE ve SHIB Yeniden Harekete Geçti

Kripto para piyasasında artışlar yaşanırken bu iki altcoin çift haneli kazançlara ulaştı. Şaka para birimleri ise yeniden harekete geçti.
09:30
16 Mayıs 2022
Bu İki Altcoin Çift Haneli Kazançlara Ulaştı! DOGE ve SHIB Yeniden Harekete Geçti
Okuma Süresi: 3 Dakika

Kripto para piyasasının yeniden toparlanmaya başlamasıyla birlikte Cardano (ADA) ve Solana (SOL), son 24 saat içinde ilk 10 içinde en iyi performans gösteren kripto para birimleri oldu.

Cardano (ADA) ve Solana (SOL) Çift Haneli Kazançlara Ulaştı

Piyasa değeri bakımından sırasıyla 7. ve 8. sırada yer alan popüler altcoinler Cardano (ADA) ve Solana (SOL), piyasanın yukarı yönlü harekete geçmesiyle birlikte kripto para piyasasının geri kalanını ezdi geçti.

Öyle ki bu iki popüler altcoin, kripto para piyasasında yaşanan son fiyat artışıyla birlikte çift haneli kazançlara ulaştı.

Cardano (ADA), son 24 saatte %11.37’lik bir artışla en büyük kripto para birimleri listesinde ilk 10 içerisinde en çok artış yaşayan kripto para birimlerinden biri olarak karşımıza çıkıyor.

Solana (SOL) ise benzer şekilde son 24 saatte %12.15’in üzerinde bir artışla Cardano‘yu da geride bıraktı.

İçeriğin kaleme alındığı an itibarıyla Cardano (ADA) ve Solana (SOL) sırasıyla %10.20 ve %10.62 artışla 0.57 ve 55.8  dolardan işlem görmeye devam ediyorlar.

Dogecoin ve Shiba Inu Ne Durumda?

Kripto para piyasasının yukarı yönde bir hareket başlatmasıyla birlikte şaka coin‘ler’de bu artıştan etkilendi. İşte şaka para birimleri Dogecoin ve Shiba Inu’da son durum.

Piyasa değeri bakımından dünyanın en büyük şaka para birimi olarak yatırımcıları karşılayan DOGE, günlük grafikte oluşturulan destek seviyesinin üzerinde tutunabilmesinin ardından yukarı yönlü yeni bir artış başlattı. Ancak buna ek olarak şaka para biriminin hacminde de bir düşüş gözlemlendi. Dolayısıyla bu da meme kripto para biriminin daha keskin bir hareket için güç toplamak için daha fazla zamana ihtiyacı olduğu anlamına geliyor.

İçeriğin kaleme alındığı an itibarıyla Dogecoin (DOGE), CoinMarketCap verilerine göre son 24 saatte %3.5 artışla 0.09 dolardan alım satım işlemi görmeye devam ediyor.

Öte yandan bir başka popüler şaka para birimi Shiba Inu (SHIB), Dogecoin’le benzer şekilde yukarı yönlü bir hareket başlattı. Artışla birlikte SHIB, 0,0000110 dolar seviyesindeki destek seviyesinin üzerine yükselmeyi de başardı.

Bu da alıcıların hala kısa vadeli büyümeyi başlatmak için yeterli güce sahip olduğu anlamına geliyor. Alıcıların baskısı devam ederse ve günlük mum 0.000012 dolar civarında kapanırsa, fiyat yakın vadede daha fazla yükseliş hareketleri sergileyebilir.

İçeriğin kaleme alındığı an itibarıyla Shiba Inu (SHIB), CoinMarketCap verilerine göre son 24 saatte % artışla dolardan alım satım işlemi görmeye devam ediyor.

BTC ve ETH

En iyi kripto para projelerinden birinin destansı çöküşü, bu haftanın başlarında yüz milyarlarca piyasayı sildi. Dünyanın en büyük kripto para birimi olan Bitcoin, 26.700 dolar seviyesine kadar düştü ancak o zamandan beri kısmen toparlanmayı başardı. Şu anda büyük spot borsalarda 30.000 dolar seviyesinin biraz altında işlem görüyor.

Kripto para piyasası şu anda 1,28 trilyon dolar değerinde.

Bitcoin ve Ethereum, geçen Kasım ayında kaydedilen rekor zirvelerinden sırasıyla %56,58 ve %57,79 düştü.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar