X


El Salvador Başkanı Açıkladı: 44 Ülke Temsilcisi, Bitcoin’i Tartışmak Adına Bir Araya Geliyor!

Nayib Bukele, 44 ülke temsilcisinin Bitcoin, dijital ekonomi ve finansal katılım gibi pek çok konuyu tartışmak üzere El Salvador'da bir araya geleceğini duyurdu.
10:26
16 Mayıs 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele, Twitter hesabından yaptığı bir paylaşım ile 44 ülke temsilcisinin Bitcoin başta olmak üzere dijital ekonomi ve bankasız bankacılık gibi pek konuyu tartışmak adına El Salvador’da bir araya geleceğini duyurdu. Bukele, Twitter hesabından yapılacak bu görüşmenin detaylarını paylaştı.

El Salvador Başkanı Duyurdu: 44 Ülke Temsilcisi Bir Araya Geliyor

El Salvador Başkanı Nayib Bukele, Orta Amerika ülkesinde yapılması planlanan ve Bitcoin, dijital ekonomi gibi konularının ele alınacağı organizasyonu Twitter hesabından yaptığı paylaşım ile duyurdu. Bukele, 44 ülke temsilcisinin Bitcoin, finansal katılım ve dijital ekonomi gibi pek çok konuyu tartışmak üzere El Salvador’da bir araya geleceğini açıkladı.

El Salvador Başkanı Nayib Bukele, Twitter hesabından yaptığı paylaşımında bu ifadelere yer verdi:

“Yarın, 32 merkez bankası ve 12 finans otoritesi (44 ülke), finansal katılım, dijital ekonomi, bankasız bankacılık, Bitcoin’in piyasaya sürülmesi ve ülkemizdeki faydalarını görüşmek üzere El Salvador’da bir araya gelecek”

Bugün Gerçekleşecek Görüşmede Bitcoin, Finansal Katılım ve Dijital Ekonomi Gibi Konular Ele Alınacak

Orta Amerika ülkesi El Salvador, Eylül 2021’de Bitcoin’i yasal para birimi olarak kabul eden ilk ülke oldu ve bu zamana kadar kademeli olarak çeşitli fiyat seviyelerinden düzenli olarak Bitcoin satın aldı. Uluslararası Para Fonu (IMF) başta olmak üzere pek çok küresel finans kurumu El Salvador’un Bitcoin’i resmi para birimi olarak kabul etmesinin ülkenin finansal istikrarı adına bir risk oluşturabileceği yönünde çok sayıda rapor yayınladı. Bitcoin’in El Salvador’da resmi para birimi olarak kabul edilmesinin kısa bir süre sonrasında Nayib Bukele, bir Bitcoin şehri kurulacağını açıklayarak yeni projesini de duyurdu.

Nayib Bukele, dün Twitter hesabından yaptığı paylaşımda ise 44 ülke temsilcisinin El Salvador’da bir araya geleceğini ve Bitcoin, dijital ekonomi, finansal katılım gibi pek çok konunun tartışılacağını kamuoyuna açıkladı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar