reklamı kapat

BTC Yorumları: Bitcoin’in Kaderi Eylül Kapanışına Bağlı!

Analistlere göre Eylül kapanışı Bitcoin’in 2020 ve 2021 için yönünü belirleyecek.
13:26
26 Eylül 2020

Eylül’ün bitmesine çok zaman kaldı ve analistlerin açıklamalarına göre Bitcoin’in (BTC) Eylül ayını nasıl kapatacağı 2020’nin kalan son 3 ayı için büyük önem taşıyor. Ayrıca lider kripto para biriminin Eylül ayı kapanışı sadece 2020 için 2021 için de oldukça önemli.

Eylül Kapanışı Neden Önemli?

Çoğu analiste ve yatırımcıya göre Bitcoin’in attığı her adım önemli olsa da 30 Eylül Çarşamba günü izlenecek hareketler ve o günün kapanışı tüm hareketler içinde en önemlisi olabilir. Bununla birlikte her aylık kapanışın Bitcoin için önem teşkil ettiği de yapılan açıklamalar arasında yer alıyor. Eylül kapanışındaki asıl önemli nokta ise belirli bir zaman aralığında gerçekleşen fiyat hareketlerinden kaynaklanıyor.

Öte yandan teknik analizlerde genellikle trend değişikliklerinin belirlenmesi geniş zaman aralıklarına göre değerlendiriliyor. Yani her ne kadar günlük kapanışlar önemli olsa da haftalık ve aylık kapanışlar genel trendlerin belirlenmesini sağlıyor. Dolayısıyla Eylül ayının yeşil mumla kapanması bir boğa piyasası olarak nitelendirilebilir.

Analistleri açıklamalarına göre teknik değerler, Eylül ayı kapanışının hayati önem taşıdığını gösteriyor. Hatta Eylül kapanışı, BTC’de şimdiye kadarki en önemli kapanış olabilir.


Eylül Ayı Nasıl Kapanacak?

Son grafiklere göre Bitcoin fiyatı şu anda bir düşüş trendini test ediyor ve önemli direnç seviyelerinin üstünde gerçekleşen bir Eylül kapanışı yukarı yönlü kırılmayı onaylayacak güce sahip. Yani daha basit bir anlatımla eğer Eylül kapanışı artış yönlü olursa boğa piyasası başlayabilir.

Yapılan açıklamalara göre eğer Bitcoin Eylül ayını yükseliş trendi ile kapatırsa boğa piyasası onaylanmış olacak ve bir daha 10.000 doların altındaki seviyeler uzun bir süre görülmeyecek.

Ancak yine de temkinli olan analistler, Bitcoin fiyatının düşüş ile kapanması durumunda daha düşük seviyelerin önümüzdeki 3 ayda görülebileceğini ifade ediyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.