reklamı kapat

Tahminleri Yanıltmayan Analistten Kritik Bitcoin (BTC) Açıklaması!

Bitcoin ve Ethereum hala tehlike hattında mı?
13:55
25 Eylül 2020

Kripto para piyasasında yaşanan fiyat hareketliliği sadece kripto para yatırımcılarını değil sektöre yabancı olan geleneksel yatırımcıları da her geçen gün daha fazla şaşırtmakta. Geçtiğimiz hafta sert bir düşüş ile 10.200 dolara kadar gerileyen lider kripto para birimi Bitcoin’in dün %4 gibi önemli bir yükselişi sadece 1 saat içerisinde yaşaması, fiyatı 10.700 dolara kadar çıkardı.

Yatırımcılar aynı düşüşte olduğu gibi yükselişte de bunun sebebini tam olarak bilmeseler de bir analist hem sebepleri, hem de önümüzdeki günlerde yaşanacakları açıkladı. Bitcoin ve Ethereum hakkında yaptığı tahminler ile yanıltmayan analist Nicholas Merten, aslında piyasanın genel bir düşüş döneminde olduğunu belirtti.

Bitcoin ve Ethereum İçin Hareket Vakti

Yine de panik yapmaya gerek olmadığını ve ayı piyasasına rağmen BTC’nin hareketlenebileceğini ifade eden analist, hem BTC hem de ETH için yakın vadede yükseliş bekliyor. Analist, Bitcoin fiyatının 10.000 dolar desteğini kaybetmediği sürece yükseliş için hazır olacağını vurguladı ve piyasanın bu düşüş trendinden sonra şimdi yükseliş trendine gireceğini ifade etti.

Balinaların BTC fiyatının 10.000 dolar altına düşmesine henüz müsaade etmeyeceklerini ifade eden tecrübeli isim, şu an kripto para sektöründen ciddi sermaye çıkışları yaşanmasına rağmen bunun tamamen küresel kriz durumu ile ilgili olduğunu ifade etti. Yani analiste göre 12 Mart tarihindekine benzer genel bir düşüş yaşanmazsa, BTC ve ETH önümüzdeki haftadan itibaren yükseliş trendine girecek.


Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.