reklamı kapat

Büyük Hack Olayına Tether ve Bitfinex Hamlesi!

KuCoin saldırganlarına kötü haber Tether'den geldi.
14:40
26 Eylül 2020

Kripto para piyasası bugün sabah saatleri itibariyle KuCoin kripto para borsasının hacklenmesi olayını öğrendi ve bütün gündem buna odaklandı. Yaklaşık olarak 150 milyon dolarlık farklı kripto paraların borsanın cüzdanlarından bilinmeyen bir cüzdana çekildiği görüldü. KuCoin’in para çekme konusunda bile müşterilerden 4’ten fazla işlem yapmalarını istemesi ise bunun aslında içeriden bir kişi tarafından gerçekleştirilen bir saldırı olabileceğini ortaya çıkardı.

Birçok kripto para borsasından KuCoin’e destek mesajları verilirken Bitfinex kripto para borsası ve Tether’den çok daha önemli bir yardım geldi. Bitfinex CTO’su Paolo Ardoino konu hakkında yayınladığı açıklamada çalınan fonlar arasında yer alan EOS ağı tabanlı 13 milyon USDT ile Ethereum ağı tabanlı 20 milyon USDT’nin dondurulduğunu belirtti.

33 Milyon Dolarlık USDT Donduruldu

Bu da dolandırıcıların 150 milyon dolarlık vurgundan yaklaşık 33 milyon dolar kaybettikleri anlamına geliyor. Dolandırıcıların buna ek olarak Binance kripto para borsasına da bir miktar fon gönderdiği ve bunların da dondurulduğu belirtilmekte.

Tether’in attığı bu adım dolandırıcılar için kötü, KuCoin için iyi olsa da bazı yatırımcıların tepkisini çekti. Tether‘in merkezi bir yönetim ile istediği fonları dondurabiliyor olması, kripto para sektörünün merkeziyetsiz yapısına aykırı ve bu durum iyice tehlikeli bir hal almaya başladı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

  • emreplatinum
    1 ay önce

    İnsanların güvenliği daha önemli. İstendiğinde müdahale de güzel bir durum olabiliyor.

    4