reklamı kapat

Brian Kelly: Kripto Para Piyasasındaki Bu Düşüşler Bir Geri Dönüşün İşareti

20:00
23 Haziran 2018
  • Tuncay AYDINERTuncay AYDINER

Bazı kripto para uzmanları, piyasanın aşağı yönlü hareketine aldanarak klişe tahminlerde bulunmaya devam ediyor. Ancak kripto para piyasasında ayı sezonu rüzgarı sert bir şekilde esmeye devam etse de Fast Money programının sunucusu Brian Kelly yatırımcıların sağ duyulu bir şekilde büyük resme bakmaları gerektiğini savundu.

Kripto para topluluğunun önemli simalarından biri olan Brian Kelly piyasadaki bu düşüşün bir ilk olmadığını ve son da olmayacağını ifade etti. Kelly’e göre bu düşüşlerin Bitcoin için bir son olmayacağının üç ana nedeni var.

Brian Kelly kripto para piyasasındaki genel düşüşün etkisiyle umutsuzluğa kapılan yatırımcılar için şunları kaydetti :

Bu düşüşler Bitcoin’in öldüğünü göstermez fakat hepimiz birden bire bu algıya kapılıyoruz.

Kelly’e göre piyasadaki bu algı, yok olmanın aksine keskin bir geri dönüşün işareti olarak algılanmalı:

Bitcoin’in yok olacağı algısıyla birlikte işler gerçekten kötüleşebiliyor. Yatırımcılar umutsuzluğa kapılıyor. Ne olacak biliyor musunuz? Bu durumu lehimize çevireceğiz.

Düzenleyici adımların atılması sonucu Japonya’nın kripto paralar konusunda tartışmasız en gelişmiş ülke konumunda olduğunu belirten Kelly bu durumun Bitcoin için geleceğini olumlu etkileyeceğini ifade etti.

Kısa vadede işler zorlaşsa da aslında sistemi düzenliyorlar. Daha güvenilir bir hale getirip yatırımcılar için en iyisinin bu olduğuna emin oluyorlar.

Mt. Gox’ın piyasa üzerindeki etkisinin son bulmasına da değinen Kelly durumu şöyle özetledi:

Nihayet beklediğimiz haber geldi. Mt. Gox sivil rehabilitasyona giriyor. Böylece 1 milyar dolarlık Bitcoin’i kullanıcılarına geri dağıtacaklar. Dağıtım 2019 yılının ilk çeyreğinde başlayacak olsa da artık yatırımcılar herhangi bir ani satış dalgasına karşı umutsuzluğa kapılmayacak.

Brian Kelly’nin Bitcoin ve kripto para piyasasına dair görüşleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Bitcoin değer kaybetmeye devam edecek mi? Görüşlerinizi yorum olarak bize bildirebilirsiniz.

Kaynak: Bitcoinist

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.