reklamı kapat

Borsalardaki Mevduatların Sayısı Düşüş Gösteriyor

Yeni verilere göre kripto para borsalarına mevduat yatırma işlemlerinde büyük düşüşler yaşanıyor...
19:00
7 Eylül 2019

Ortaya çıkan birden fazla metriğe ve Beincrypto’nun haberine göre büyük kripto para borsalarına yapılan mevduat işlemlerinin sayısında büyük ölçüde düşüşler var. Örneğin, Bitfinex’te gerçekleştirilen mevduat işlemleri son iki yılın en düşük seviyesinde yer alıyor.

Aslında çoğu analist, yatırımcı ve veri 2020 yılında kripto para alanında oldukça büyük artışlar beklediklerini dile getiriyor. Mesela ünlü ekonomist Joe McCann Bitcoin’in 2020 yılında ralli yaşayacağını garanti altına aldığını iddia ediyor. Ancak bireysel yatırımcılar bu konuda biraz çekimser kalıyor gibi görünüyor.

Para Yatırma İşlemleri

Token Analyst’ten elde edilen verilere göre, kripto para cinsinden borsalara yatırılan mevduat miktarı 2017 yılında en yüksek seviyeye ulaştı. O zamandan günümüze çeşitli sebeplerle bu oran düşmeye başladı ve özellikle bu sene düşüş hız kazandı. Örneğin Binance, 2018 başlarındaki seviyelere, Bitfinex ise iki yılın en düşük seviyelerine gerilediklerini ifade ediyor.

Londra merkezli TokenAnalyst’in kurucu ortağı Sid Shekhar’ın Bloomberg’e yaptığı açıklamalara göre, “durgunluk dönemlerinde Bitcoin’in güvenli liman olarak görülmesi durumunda yeni kullanıcı, yatırımcı sayısının artması gerekir.” Ancak elde verilere göre şu an için güvenli liman seviyesinde yer almıyoruz.

USD İşlem Hacmi

Blockchain.com’dan elde edilen verilere göre Amerikan doları ile yapılan Bitcoin işlem hacimlerinde de ciddi düşüşler yaşanıyor. Özellikle 2017 yılından bu yana yaşanan düşüşlerin olağanüstü olduğu belirtiliyor.

Bu verilere bakıldığında kripto para birimi metriklerinin çok iç açıcı olmadığı düşünülebilir. Ancak bireysel yatırımcıların, bir boğa koşusunun her zaman son halkasını oluşturduğunu göz önünde bulundurmak gerekir. Bu yüzden bu rakamlara dayanarak gelecekle ilgili karamsar tahminler yapmak da doğru değil…

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun

    Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.