Analist: Bitcoin’in 2020 Yılında Rekora Koşacağı Garanti!

Bitcoin (BTC) 2020 yılında FED sayesinde rekor kırabilir mi?
21:00
28 Ağustos 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) geleneksel varlıklardan ve piyasalardan çok farklı olsa da, geleneksel piyasalarda yaşanan değişimlerden sert bir şekilde etkilenmediğini söylemek doğru olmayacaktır.

FED, Bitcoin’i Arttıracak

BTC özellikle geçtiğimiz aylarda FED tarafından yapılan faiz indirimi sonrası ciddi bir yükseliş yaşamış ve aslında diğer piyasalarla da ne kadar içli dışlı olduğunu kanıtlamıştı. Bu hafta ise dünyadaki birçok merkez bankasının yöneticileri Wyoming içerisinde bir araya geldi ve mali politikalar ile kripto paraları masaya yatırdı. Avrupa Merkez Bankası ve İngiltere Merkez Bankası faiz oranlarında indirim yapacak gibi bir izlenim verirken, FED ise oldukça karmaşık sinyaller ile gündeme geldi.

Sempozyum öncesinde yapılan bir toplantıda bir araya gelen ekonomistlerin bir çoğu faiz indirimi olması gerektiğini savunurken, diğer kısım ise herhangi bir değişim yapılmaması gerektiğini dile getirdi. Ancak Federal Funds tarafından yayınlanan faiz indirimi olasılığı indikatörünün verilerine göre, piyasa Eylül ayında FED tarafından bir faiz indirimi gelmesini beklemeye başladı bile. Bunun yanı sıra 2020 yılının içerisinde Federal Açık Piyasa Komitesi esnasında da bir faiz indirimi yapılması bekleniyor.

Ünlü ekonomist Joe McCann de yukarıdaki tabloya işaret ederek Bitcoin’in 2020 yılında rallisinin başlayacağının garanti altına alındığını ima etti. Ünlü kripto para analisti Tom Lee de geçtiğimiz haftalarda FED ile Bitcoin arasındaki ilişkiye dikkat çekmişti. İlgili haberi buradan okuyabilirsiniz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar

    Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.