X


Borsa Kullanıcılarının İddiaları: Coinbase Ateş Altında! 

Ortaya atılan iddialara göre Coinbase kullanıcıları hem borsadaki paralarının yok olduğunu hem de destek hizmetinin zayıf kaldığını ifade ediyor.
11:00
25 Ağustos 2021

Amerika’nın en büyük kripto para borsası konumunda bulunan Coinbase son günlerde ciddi iddialarla karşı karşıya. Ortaya atılan iddialara göre Coinbase bir saldırıya uğradı, kullanıcı hesaplarındaki bakiyeler silindi ve müşteri hizmetleri beklenen servisi kullanıcılara sağlayamıyor.

Müşteri Şikayetleri

CNBC tarafından 24 Ağustos’ta yapılan bir araştırmaya göre, ülke genelinde binlerce müşteri şirkete karşı şikayette bulundu. Yapılan açıklamalara göre, çok fazla sayıda kullanıcı hesaplarının boşaltıldığını ifade ediyor ve durumun şikayetlere geri dönüş yapılmaması ile daha kötü bir hal aldığı iddia ediliyor.

Konuyla ilgili yapılan açıklamalarda ise, “Ülke çapındaki Coinbase müşterileriyle yapılan röportajlar ve binlerce şikayetin gözden geçirilmesi, kullanıcıların hesaplarından aniden paranın kaybolduğunu gösteriyor.” sözleri kullanılıyor. Ayrıca açıklamalara göre Coinbase’in müşteri hizmetlerinin yetersiz kalması sebebiyle de birçok kullanıcının zor durumda olduğu ifade ediliyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Bunlara ek olarak bir Coinbase müşterisi olan Tanja Vidovic, Nisan ayında birkaç şifre değişikliği güvenlik uyarısı aldıktan sonra borsadaki 168.000 doların neredeyse tamamını kaybettiğini iddia etti. Vidovic, Coinbase ile telefonla iletişim kurma girişimlerinin de sonuçsuz kaldığını söyledi.

Kullanıcılar Zor Durumda Mı Kaldı?

Bir başka kullanıcı ise açıklamalarında, Mart ayında Coinbase’e giriş yaptıktan sonra 35.000 doların hesabından yok olduğunu dile getiriyor. Yapılan açıklamalara göre Coinbase’in Düzenleyici Müdahale Ekibi sonunda mağdura e-posta göndererek blok zincirindeki işlemlerin geri döndürülemez olduğunu ve Coinbase’in sigorta poliçesinin bireysel hesaplardaki hırsızlığı kapsamadığını belirtti.

Bunlara ek olarak Mart ayında New York Times, 100.000 dolarlık kripto para birimini kaybettikten sonra sonunda şirkete dava açan çaresiz bir Coinbase müşterisi hakkında da bir haber yayınladı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan farklı Coinbase kullanıcıları ise borsanın müşterilerine karşı “utanç verici” şekilde özen göstermediğini iddia ediyor. Piyasanın popüler isimlerinden Kaleo da bu yorumları yapan isimler arasında yer alıyor:

Coinbase Destek Sorunları

Bunların yanında müşteriler borsanın sadece popüler hesaplara yanıt verdiğini ve bu sebeple kendilerinin mağdur olduğunu ifade ediyor. Bir kullanıcı yaptığı paylaşımda konuyla ilgili olarak, “Sadece çok takipçisi olan insanlara cevap verecek ve yardım edeceksiniz, böylece itibarınız bozulmayacak! Peki ya biz? Yardımsız 5 ay! Kilitli hesap!” sözlerini kullandı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar