X


Bu Kripto Para Yükseliş Eğilimi Sürdürülebilir ve En Az %25 Artabilir!

Analistlere göre bir kripto para birimi, hem grafikleri hem de geliştirmeleri ile orta vadede ciddi yükseliş potansiyeli gösteriyor. 
10:15
25 Ağustos 2021

Kripto para birimleri her ne kadar geçtiğimiz ay kararsız bir duruş sergilemiş olsa da Ağustos ayında yukarı yönlü bir ivme yakalandı. Bu artışlar sırasında ise bazı kripto para birimlerinin özellikle dikkat çektikleri görülüyor. Bu kripto para birimleri içinde ise analistlerin Filecoin’e (FIL) özellikle dikkat çektikleri ifade edilebilir.

Yükselişi Tetikleyen Etmenler

Filecoin özellikle 21 Temmuz’da rallisine başladı ama yükseliş ivmesinin özellikle 6 Ağustos itibari ile hızlandığı görülüyor. FIL, Bitcoin’deki yükselişin rüzgarını arkasına almanın yanı sıra Chainlink‘in oracle protokolüyle olan ortaklığı ana katalizör görevi gördü.

Bahsi geçen girişim, hibrit akıllı sözleşmelerin geliştirilmesini hızlandırmaya yardımcı olacak. Bunu başarmak için de Chainlink’in merkezi olmayan oracle’ları, Filecoin’in merkezi olmayan depolaması ile tek bir uygulamada birleştirilecek. Ayrıca bu ikili mimari, Filecoin‘in blok zinciri ağına ek on chain ve off chain oracle yetenekleri de entegre edecek.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Filecoin Fiyatı

Piyasa hacmi bakımından en büyük 24. kripto para konumunda yer alan Filecoin (FIL), yazının kaleme alındığı an itibari ile 75 dolar bandında işlem görüyor. Son 1 hafta içinde yaklaşık olarak %10 artmış olan FIL’in son 1 ay içinde de %45 yükseldiği görülüyor.

Yılbaşından bu yana %240 artmış olan FIL hala 1 Nisan’daki rekor seviyesi olan 237 doların oldukça altında işlem görüyor. Bu noktada analistler, mevcut yükseliş eğiliminin kısa vadeli olmadığını düşünüyor.

Analistler FIL fiyatının yaşanan gelişmeler ile birlikte orta ve uzun vadede artış yaşamasını bekliyor. Özellikle FIL’in rallisini 100 doları görmeden bitirmeyeceğini ifade eden analistler, 85 doların bu noktada önemli bir direnç olarak işlem görebileceğini dile getiriyor.

Bunlara ek olarak eğer piyasada aşağı yönlü eğilim devam ederse FIL coin’in rallisi de yerini konsolidasyona bırakabilir. Dolayısıyla FIL yatırımcılarının piyasa takibi yapmasının oldukça önemli olduğu ifade edilebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar