X


Bloomberg Analisti Bitcoin’in (BTC) Rekor Kıracağı Tarihi Açıkladı

Bloomberg uzmanı Bitcoin tahminini açıkladı.
21:11
4 Kasım 2020

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), 2020 yılında kesinlikle birçok kripto para yatırımcısının beklediği yönde hareket etti ve BTC/USD işlem çifti 14.000 dolar seviyesine kadar çıkmayı başardı. Bitcoin’in Mart ayında 3.700 dolar seviyesine düşmesinden sonra Ekim ayında 14.000 dolar rekorunu kırması kesinlikle bunun diğer senelerdeki yükselişi hakkında da yorumlar yapılmasını sağladı.

Bitcoin Fiyatı 2021’de Rekor Kırabilir

Önde gelen analistlerden Mike McGlone da konu hakkında bir açıklama yaparak lider kripto para biriminin parabolik yükseliş yaşayacağı tarihi belirtti. Bloomberg Intelligence’ın analisti olan McGlone, daha önce Bitcoin hakkında yaptığı tahminlerinde çok az yanılmış ve çoğunlukla tahmin ettiği yükselişlerin yaşanması ile dikkat çekmişti.

Bitcoin

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

McGlone konu hakkında kendi resmi Twitter hesabından yaptığı bir açıklamada Bitcoin’in tam olarak 2021 yılında parabolik yükseliş yaşayacağını ifade etti. McGlone’un analizine bakıldığında aslında 2013 ve 2017 yıllarında görülen yükseliş trendinin bu sene de kendini göstermesinin beklendiği görülüyor.

ünlü kripto para analisti BTC’nin 2021 yılında da aynı 2013 yılında yaşanan rallinin bir benzerini yaşayacağını ve yeni rekorların kırılacağını düşünmekte. Tabii ki analist bu konuda uyarıda da bulunarak birkaç engelin bu yükselişi geciktirebileceğine değindi.

McGlone’un tahmininde blok ödülü yarılanmasının da etkisi var. 2012 yılında yaşanan blok ödülü yarılanmasından sonra 2013 yılında, 2016 yılında yaşanan blok ödülü yarılanmasından sonra ise 2017 yılında rekor kırılmıştı. 2020 yılının Mayıs ayında yaşanan Halving sonrasında ise gerçekten bütün gözler 2021 yılına çevrildi.

Lider kripto para biriminin 20.000 dolar seviyesinin üstüne çıkması her şeyi değiştirebilir ve önüne geçilemeyecek bir FOMO başlayabilir. Bu FOMO ile ilk hedefin 50.000 dolar olması bile mümkün gözüküyor. PayPal gibi finans devlerinin Bitcoin destekleyeceklerini açıklaması da bu rekora giden adımların çok daha hızlı atılmasına kapı aralayacaktır.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar