X


Bitcoin (BTC) Yine Rekor Kırdı: Bu Gelişme Neye İşaret Ediyor?

Bitcoin fiyatında önemli bir 100 gün rekoru görüldü!
14:26
4 Kasım 2020

Bitcoin (BTC) fiyatı bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 100 günden fazla süredir kritik 10.000 dolar desteğinin üstünde bulunuyor ve buradan herhangi bir düşüş yaşamadı. Bunun yanı sıra 2018 yılından bu yana toplamda iki kere 14.000 dolar seviyesinin üstüne çıkıp 20.000 dolara yaklaşan BTC, kesinlikle bütün piyasaya umut vermekte.

Bitcoin 10.000 Dolar Üzerindeki En Uzun Dönemini Yaşıyor

Bitcoin 10.000 dolar seviyesini ilk olarak 26 Temmuz tarihinde geçmeyi başardı. O tarihten bu yana ise günlük kapanışta asla 10.000 doların altına inmeyen BTC 3 ayı aşkın süredir bu seviyede tutunarak bir rekora imza atmayı başardı. 26 Temmuz tarihinden 4 Kasım tarihine kadar olan 100 günlük sürede BTC’nin oldukça hareketli olduğu görülse de 10.000 doların ayrı bir öneme sahip olduğu biliniyor.

Bitcoin fiyatı

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Lider kripto para birimi bu sürecin devamında 31 Ekim tarihi ile 3 Kasım tarihlerinde 14.000 dolar direncini de kırmayı başardı. Bitcoin’in whitepaper’ının yayınlandığı günün 12. yıldönümünde görülen bu rekor, hoş bir tesadüf olarak yorumlanıyor. Ancak bu basit bir tesadüften ibaret değil ve BTC’nin 2020 yılındaki yükselişinin birden fazla sebebi olduğu aşikar.

İlk olarak kurumsal yatırımcıların ilgisi, daha sonra ise PayPal gibi bir ödeme devinin Bitcoin lehine attığı adımlar lider kripto para birimine rekor getirdi. MicroStrategy’nin 425 milyon dolarlık Bitcoin alımından sonra Jack Dorsey’in Square firması da 50 milyon dolarla buna katkı sağladı. Bunlara ek olarak gizli kapılar ardında Grayscale’in müşterilerinin alımlarının da arttığı biliniyor. Grayscale çoğunlukla kurumsal yatırımcılara hizmet veren bir tröst şirketi ve bu durum BTC’ye yönelik ilginin inanılmaz bir şekilde arttığını göstermekte.

Lider kripto para birimi bu yazının kaleme alındığı an itibariyle ise ABD başkanlık seçimleri nedeniyle hafif bir düşüş yaşadı ve 13.649 dolardan işlem görmekte. 3 Kasım tarihinde yeniden 14.000 doların üstüne çıkan BTC, altcoinlere kabus yaşatmaya devam ediyor. BTC fiyatındaki bu yükseliş kesinlikle altcoinlerin düşüşünü arttırmakta ve bütün herkes şu an BTC’ye odaklanmakta.

Ancak başkanlık seçimlerinin noktalanması ve belirsizliğin artması 2020 yılında rekor kıran BTC’nin kaderini, altcoinlerin de paylaşmasını sağlayabilir. Yine de 2020 yılının Bitcoin’in efsanevi yükselişi ile hatırlanacağı kesin gibi gözüküyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar