X


Blockchain Ve Oyun Sektörü Güçlerini Birleştirdi

Oyun sektöründe Blockchain'in yaygınlaıtırılması adına büyük firmalar yeni bir birlik kurdu.
07:00
30 Eylül 2018
Okuma Süresi: < 1 Dakika

Hem oyun sektörünün hem de Blockchain’in geleceği oldukça parlak. Her ikisininde gelişimini sağlamak için yeni bir birlik kuruldu. Blockchain Game Alliance (BGA) adı verilen birliği oyun ve Blockchain sektöründen büyük firmalar bir araya gelerek oluşturdu.

Video oyun sektöründe son zamanlarda içerisinden oyunlarla alakalı eşyalar çıkan dijital kutular hakkında tartışmalar bulunuyor. Ayrıca oyunlardaki öde kazan uygulamaları dikkat çeken diğer bir konu. Bu ve buna benzer sorunların çözülebilmesi adına BGA önümüzdeki yıllarda çalışmalarını sürdürecek.

Yeni kurulan oluşum oyun ve Blockchain sektöründen ağır topları içeriyor. Ubisoft, Alto Gimli, ConsenSys, EverdreamSoft ve Enjin birlik üyelerinden sadece bazıları. Birlik bu yıl Fransa’da düzenlenen Blockchain Oyun Toplantısı’nda tanıtıldı. Birliğin ana hedefi oyun sektöründe Blockchain’i yaygınlaştırmak olarak belirlendi. Amaca yönelik ilk girişim için bir forum oluşturuldu. Aktif ve açık bir diyalog alanı oluşturmaya çalışan birlik, oyuncuların oyunlarla etkileşimini de değiştirmek istiyor.

Daha önce yürütülen birkaç proje Blockchain ve oyunların beraber iyi işler çıkarabileceğini gösterdi. Örneğin Spells of Genesis bu oyunlardan bir tanesi ve oldukça popüler. Oyun içerisindeki kartların dijital değerleri var ve bu değerler tamamen oyunculara ait. Oyun sektöründe dijital değerler oldukça yaygın ancak bu değerlerde Blockchain’in sağlayabileceği avantajlar bulunmuyor.

Diğer yandan Blockchain oyunlar arası değerleri ve karakterlerin oluşturulmasını sağlayarak oyun deneyimini zenginleştirebilir. Oyun içi alımlardaki işlem ücreti minimuma düşürülebilir, daha hızlı ve güvenli hale getirilebilir. Tabii ki değişimin bir günde yaşanması beklenemez ancak oyun içi ekonomilerin gelişmesi bakımından zamanla Blockchain’in yaygınlaşacağını söyleyebiliriz.

Kaynak: Livebitcoinnews

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar