X


4. Çeyreğe Girerken: Olası Boğa Sezonu Hakkında Uzman Görüşü

Son üç yıldır Bitcoin dördüncü çeyreklerde büyük bir yükseliş gösteriyor. Bu yıl geçmiş yıllardaki tablonun aynısı yaşanır mı?
16:00
29 Eylül 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Dün 6.700 dolar seviyelerine çıkan Bitcoin düzeltme dalgasıyla düşüşe geçti ve 6.500 dolar seviyelerinde konumlandı. Fiyat şu sıralar görece stabil seyrederken, yılın son çeyreğinin eşiğinde bazı analistler boğa mevsimine girebileceğimize inanıyor.

Örneğin MarketWatch’tan Naeem Aslam (Think Markets UK baş piyasa analisti) yılın son çeyreğine gireceğimiz şu zamanların kendisine geçen yılın boğa rallisini hatırlattığını belirtti.

Eylül sona eriyor ve çok ilginç bir çeyrek başlamak üzere. Bu size bir şey hatırlatıyor mu? Bana benzer bir momentum tekrar yakalanabilirmiş gibi geliyor. Bu, kripto para piyasalarındaki büyük kayıplardan etkilenenler için müzik gibi bir şey olmalı.

2015, 2016 ve 2017 yıllarına ait grafikler oldukça etkileyici. Zira bu üç yılda da boğa mevsimi yaşandı ve toplamda fiyat yalnızca 14 günde düşüş gösterdi.

Bu yıl Bitcoin büyük kayıplar yaşadı. Ancak düşüşün büyük bir kısmı, kripto paraların toplamda 300 milyar dolar değer kaybettiği ilk çeyrekte yaşandı. Yine de nihai tablo bize BTC’nin 19 bin dolar seviyelerinden 6.500 dolarlara düştüğünü gösteriyor.

Öte yandan 1 Temmuz’dan beri top 10’daki 7 kripto para düşüş yaşadı. En büyük düşüşü yaşayan ETH o zamandan beri %50 değer kaybetti. 170 dolarla dibi gören ETH, tüm zamanlar rekoru 1.400 dolara kıyasla neredeyse %90’lık bir düşüş yaşadı. Ethereum şu sıralar %2,5 yükselişle 230 dolardan işlem görüyor. Piyasanın genelinde gün itibariyle stabil bir görüntü hakim.

Kaynak: cryptoglobe.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
ETİKETLER