X


Blockchain Güvenlik Şirketi Açıkladı: Popüler Kripto Para Borsasında 15 Milyon Dolarlık Fon Kaybı!

Blockchain güvenlik şirketi PeckShield, Crypto com borsasında ortalama 15 milyon dolarlık bir fon kaybı olduğunu bildirdi.
09:45
18 Ocak 2022
Okuma Süresi: < 1 Dakika

Kullanıcıların şüpheli etkinlik raporları bildirmesi ile birlikte kripto para borsası Crypto com, para çekme işlemlerini durdurdu.

Crypto com, Para Çekme İşlemlerini Durdurdu

İşlem hacmi bakımından global ölçekteki en büyük kripto para borsalarından bir olan Crypto com, fonlarının kaybolduğunu iddia eden kullanıcı şikayetlerinin ardından para çekme işlemlerini askıya aldığını duyurdu. Crypto com, resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamada, az sayıda kullanıcı hesaplarında “şüpheli etkinlik” bildirildiğini açıkladı.

Para çekme işlemlerinin güvenlik amacıyla askıya alındığını duyuran kripto para borsası, konuya ilişkin açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

“Hesaplarında şüpheli etkinlik bildiren az sayıda kullanıcımız var. Ekibimiz araştırma yaptığı için para çekme işlemlerini kısa süre içinde duraklatacağız. Tüm fonlar güvende.”

Fon Kayıplarına İlişkin Raporlar

Açıklamada belirtilen “şüpheli etkinlik” ifadesine ilişkin herhangi bir detaylandırma yapmayan Crypto com, fonların güvende olduğunu belirtse de fonlarını kaybettiğini bildiren kullanıcılar mevcut. Ek olarak bu kullanıcı raporlarında, söz konusu fon kayıplarının 2FA (İki Faktörlü Kimlik Doğrulama) korumalı hesaplarda dahi yaşandığı iddia ediliyor. Blockchain güvenlik şirketi PeckShield, toplamda 4.600 Ethereum‘un (güncel fiyatlar ile ortalama 15 milyon dolar) ele geçirildiğini bildiriyor.

Para çekme işlemlerinin duraklatılmasının yanı sıra Crypto com, 2FA korumalarını da sıfırladı ve kullanıcılardan yine iki faktörlü kimlik doğrulaması ile yeni bir güvenlik katmanı oluşturmalarını talep etti. Borsa, fonların güvende olduğunu vurgulayarak kullanıcılara sakin olmaları gerektiği yönünde bir çağrıda bulundu. Konuya ilişkin bir açıklama yapan Crypto com CEO’su Kris Marszalek ise, altyapının sağlamlaştırıldığını ve söz konusu güvenlik açıklarının giderildiğini duyurdu.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar