X


Ünlü Analist Bu 4 Altcoin’i İşaret Etti! Bu Altcoin’ler Boğa Piyasası Sinyali Veriyor

Ünlü analist bu 4 altcoin'i işaret etti; bu dört altcoin ayı piyasasında olmadığımızın kanıtı.
09:15
18 Ocak 2022
Ünlü Analist Bu 4 Altcoin'i İşaret Etti! Bu Altcoin'ler Boğa Piyasası Sinyali Veriyor
Okuma Süresi: 2 Dakika

Önde gelen kripto para analisti Nicholas Merten, Cardano (ADA), Binance Coin (BNB) ve diğer iki altcoin‘in son zamanlarda sergilediği performansın kripto para piyasasının henüz ayı bölgesinde olmadığının kanıtı olduğunu belirtti.

Bu 4 Altcoin Boğa Piyasası Sinyali Veriyor

Yeni bir strateji oturumunda kripto para piyasası hakkında tahminlerde bulunan Merten, ayı sezonlarının ana özelliklerinden birinin altcoin’lerin Ethereum‘a (ETH) karşı düşüşe geçmeye başlaması olduğunun altını çizdi.

Merten, son bir ayda Cardano‘nun Ethereum karşısında (ADA/ETH) %30’un üzerinde ralli yaptığına ve fiyat hareketi belirsiz görünse bile bu durumun altcoin’ler için sağlıklı yatırımcı iştahına işaret ettiğine dikkat çekti.

Ünlü analist yaptığı açıklamalar sırasında şu ifadelere yer verdi;

ADA Aralık ayından bu yana Ethereum karşısında yaklaşık %33’lük bir hamle yaptı. ADA’nın Ethereum karşısında %30’un üzerinde bir hamle yapması biraz ilginç. Çünkü genel olarak ADA’nın Ethereum’dan daha yavaş artış yaşayacağı düşünüşür.

Aslında kalabalığın ne dediğini dinlemiyoruz. Büyük bir çoğunluk birkaç ay önce ADA’da büyük artış bekliyordu. Ancak şu anda bir düşüş var ve fiyat yükselişe geçebilir. Beni ilgilendiren de tam olarak bu.”

Merten: “Daha Yüksek Artış Görmeye Başlayabiliriz”

Merten ayrıca, Binance Coin‘in Ethereum karşısında (BNB/ETH) aynı performansı sergilediğini de belirtti ve şöyle söyledi;

“0.16 ETH veya 521 dolar direncinin üzerine geri dönersek, gerçekten daha yüksek bir hareket görmeye başlayabiliriz. Henüz görmemiz gerektiği gibi Ethereum’a karşı büyük bir artış görmüyoruz.”

Analist, geçtiğimiz yıl büyük kazanımlar elde etmesine rağmen, akıllı sözleşme platformu Avalanche‘ın (AVAX), genel olarak kripto para piyasası için iyiye işaret eden Ethereum’a (AVAX/ETH) karşı hala yükseliş eğiliminde olduğunu söyledi.

“Adil olmak gerekirse, tablo fena görünmüyor. Bu aralığın [0.03 ETH veya 97 dolar] üzerine çıkarsak, bence güzel bir haftalık kapanışla AVAX, Ethereum’a karşı kazanmaya devam edebilir.”

Merten’e göre Ethereum rakibi Solana‘da (SOL) ETH’ye karşı iyi bir mücadele veriyor. Ünlü analist SOL/ETH’nin şu anda esnek göründüğünü söylerken, bunun da Solana’nın boğa döngüsünde başka bir ayağı ateşleme şansına sahip olduğunun bir işareti olabileceğini belirtti.

“Momentum oraya yuvarlandı. Solana, Ethereum’a karşı Eylül ayından beri durgun bir performans sergiliyor. Bununla birlikte, büyük bir satış görmüyoruz. Yani bu sadece bir görme meselesi, 0.038 ETH’de (123 dolar) dip seviyelerin altına mı kırılıyor yoksa burada 0.06 ETH’den (195 dolar) mı yükseliyor ve daha yüksek trende mi başlıyor? Solana sahibi olsaydım şu anda kesinlikle panik yapmazdım… Hala oldukça iyi durumda.”

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar