Bittrex’ten XRP ve ETC Hamlesi

Bittrex borsası XRP/USD ve ETC/USD çiftlerini ekliyor.
19:00
20 Ağustos 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto para borsası Bittrex listesine XRP/USD ve ETC/USD çiftlerini ekleyecek. Böylece XRP ve Ethereum Classic dolar sahibi olanlara daha cazip hale gelecek ve iki kripto paranın yaygınlaşması adına önemli bir adım daha atılmış olacak.

Bittrex’in duyurusu itibari para birimleri ekleyebilmek için izin almasından hemen sonra geldi. Borsa daha fazla çifti ekleyebilmek adına çalışmalara başladı. Bittrex şu açıklamayı yaptı:

İtibari para birimleri piyasamızı genişletmek adına Bittirex’te bulunan ilk 10 kripto paranın itibari para birimleri ile çiftlerini ekleyeceğiz. Doğrudan dolar ile alım ve satım hizmeti sunarak müşterilerimize kolaylık sağlayacağız. Ayrıca sadece Bittrex’te bulunan dolar çiftlerini de zaman içerisinde listeleyeceğiz.

Bittrex itibari para birimlerini de ekleyerek itibari para birimleri ile işlem yapan az sayıda borsanın arasına katılmış oldu. XRP’nin dolar ile listelenmesi nakit para ile XRP almayı çok daha kolaylaştıracak. En eski borsalardan biri olan Bittrex kaybettiği pazar payını bu sayede geri kazanabilir. Ayrıca Bittrex başka borsalarda bulunmayan birçok kripto paranın işlem gördüğü bir platform. Bittrex şu anda beşinci en zengin Tether cüzdanına sahip ve 180 milyon dolar USDT borsa platformunda işlem görüyor.

Bittrex’in büyümesi XRP ve ETC’nin de bu büyümeye katılabileceğini gösteriyor. Altcoin’lerin popülaritesi dolar çiftlerinin yaratılmasıyla birlikte artabilir. Duyuru ilk yayımlandığında ufak da olsa XRP ve ETC fiyatı tepki göstermişti ve her iki kripto para da tırmanışa geçmişti. Ancak kısa süre sonra fiyatlar piyasanın genelindeki satış baskısına yenik düşüp tekrar gerilemeye başladı. Ek olarak geçtiğimiz haftalarda Robinhood ve Coinbase ETC’yi listelemişti ve ETC ayı sezonuna rağmen oldukça iyi performans göstermişti.

Kaynak: Cryptodaily

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
ETİKETLER