X

Ethereum Classic (ETC) Yükselişini Sürdürüyor

Ethereum Classic Robinhood uygulamasında listelendi ve son 24 saatte %10 değer kazandı.
20:40
6 Ağustos 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Borsa uygulaması Robinhood Ethereum Classic ETC’yi kripto platformuna ekledi. ETC Robinhood’a eklenen 6. kripto para oldu.

5,6 milyar dolar değerindeki Robinhood ETC’yi eklediğini dün duyurdu. Yatırımcılara geleneksel yatırım araçlarını kullanmanın yanı sıra ETC saklama fırsatı da sunuldu.

Robinhood ABD eyaletlerinde kripto para borsalarını  sırayla açıyor. Her eyaletin kendi düzenlemeleri olduğu için şirketin her birinden lisans alması gerekiyor. Şu anda Robinhood uygulaması 19 eyalette kullanılabiliyor. Robinhood ilk olarak BTC ve ETH desteği ile borsasını açmıştı. Ardından BCH, LTC ve DOGE eklendi.

Robinhood’un ETC’yi ekleme kararı Coinbase’in kararından sonra gerçekleşti. Ancak Robinhood listeleme işlemini Coinbase’den daha hızlı gerçekleştirdi. Robinhood kripto devi Coinbase ile komisyonsuz işlemleri sayesinde rekabet etmeyi planlıyor. Robinhood kuruluşunda 363 milyon dolar fon toplamıştı ve şirket yakın zamanda yeni bir kripto para cüzdanı çıkaracağını duyurdu. Diğer yandan her iki borsaya da rakip olabilecek Voyager adında yeni bir borsa kuruluyor. Voyager, E*Trade ve Uber’in tecrübeli çalışanları tarafından kuruluyor. Voyager geliştiricileri kullanıcılarına en iyi kripto para fiyatlarını sunacaklarını iddia ediyor.

ETC bu yazının yazıldığı sıralarda son 24 saatte %10,75 değer kazanmış durumda ve 18,45 dolardan işlem görüyor. Coinmarketcap verilerine göre yaklaşık 2 milyar dolar piyasa değeriyle 12. sırada yer alıyor. ETC Robinhood’da listelenmesinin ardından işlem hacmi bakımından bir anda yükselmiş görünüyor. ETC piyasa değeri TRON’un piyasa değerine oldukça yaklaşmış durumda ve an itibariyle ETC TRON’dan 3 kat daha fazla işlem hacmine sahip. Bu hareket devam ederse ETC TRON’u geride bırakabilir. ETC 3 Ağustos’ta 14,22 dolara kadar geriledi ve o günden bu yana yükselişini sürdürdü.

Kaynak: CCN.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar