X

BitPay CEO’su: Bitcoin Blockchain’i Bizim İçin 1 Numara

7 yıldır Blockchain sektörünün içinde bulunan BitPay CEO'su boğaları beklemelerinin sebebinin Bitcoin Blockchain'i olduğunu belirtti.
09:00
28 Ekim 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Bitcoin neredeyse 10 yıllık serüvenine devam ederken Cheddar tarafından düzenlenen organizasyonda sektöre dahil olmuş birçok ismin Satoshi Nakamoto’nun başlattığı Bitcoin dünyası hakkında görüşleri alındı.

Cheddar düzenlediği Crypto Craze adlı programda 7 yıldır kripto para dünyasında yer alan Bitpay CEO’su Stephan Pair’e Bitcoin’in dijital bir para birimi olarak gelişimi soruldu. Pair konuşmasına BitPay’in yeni gelişmekte olan kripto dünyasında en eski Blockchain şirketlerinden biri olma ünvanını taşıdığı için gurur duyduğunu söyleyerek başladı. BitPay CEO’su IBM’in mühendislik ekibinden ayrılarak BitPay’i kurduğunda günlük yapılan işlemin iki elin parmaklarını geçmediğini ifade etti. Ancak bugün BitPay yıllık milyarlarca dolar değerindeki kripto para işlemini gerçekleştiriyor. CEO kripto dünyasının katlanarak büyüdüğünü izlemenin heyecan verici olduğunu belirtti.

Cheddar sunucusu sözü Nakamoto’nun whitepaper’ına getirdi ve Bitcoin’in halen Nakamoto’nun öngördüğü gibi “eşten eşe elektronik nakit sistemi” olmadığını öne sürdü. CEO bu iddiaya katılmadığını söyledi, düşen fiyatlara ve alışveriş amaçlı kullanımın azalmasına rağmen BTC ve altcoin’lerin halen ödemelerde kullanıldığını ifade etti. Yine de BitPay CEO’su şirketin hedefinin “müşteriden işletmeye” modelinden “işletmeden işletmeye” modeline kaymaya başladığını ifade etti.

Bardağa dolu tarafından bakılırsa Blockchain’in küresel işlem kapasitesini kaldırabileceğini belirten Pair, Bitcoin haricindeki sistemlerin de geçiş aşamasında faydalı olabileceğini söyledi. Ancak Pair’e göre altyapısal sorunların müşterilere çözüm sunabilmek adına aşılması gerekiyor.

Pair Bitcoin’in işlem performansının eleştirilmesine rağmen BitPay’de kullanılan 1 numaralı Blockchain olduğu dile getirdi. Bitcoin Blockchain’inin dengeli ve insanların kullanabileceği bir sistem olduğunu, diğer Blockchain’lerdeki yenilikler bir kenara, Bitcoin Blockchain’inin boğalara zemin hazırlayan en büyük etmen olduğunu vurguladı.

Kaynak: Ethereumworldnews

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar