X


BitMEX’de Bitcoin Kıyımı: 25 Milyon Dolarlık Tasfiye Yaşandı

Bitcoin fiyatı BitMEX üzerinde 9.200 dolara kadar geriledi.
21:34
24 Haziran 2020

Bitcoin fiyatı geçtiğimiz günlerde hiç beklenmeyen bir yükselişle yatırımcıları şaşırttı. Bitcoin’in yükselişinin bir olası sebebi ABD’de ikinci dalga Koronavirüs korkularının artması ve vakaların beklenmeyen bir şekilde yükselmesi iken, diğer sebebi de ödeme devi PayPal hakkındaki spekülasyon oldu.

PayPal’ın Venmo ile birlikte direkt kripto para alım satım işlemlerini platformuna ekleyeceği haberi, kısa sürede Bitcoin’in 700 dolara yakın değer kazanmasını sağladı. PayPal’ın 325 milyona yakın kullanıcı tabanına sahip olması bu FOMO’nun temel sebebi olarak biliniyor. Ancak geçtiğimiz iki gün boyunca yükselen Bitcoin bugün itibariyle sert bir düşüş trendine girdiğini gösterdi.

BitMEX Üzerinde Sert Bitcoin Satışları

Özellikle kaldıraçlı işlemlerin olduğu kripto para borsalarında düşüşlerin hız kazandığını söylemek mümkün. Önde gelen kripto para borsalarından birisi olan BitMEX üzerinde ise tam anlamıyla kıyım yaşandı. Long yani fiyatın yükseleceğine dair pozisyon açan BitMEX yatırımcıları dakikalar içerisinde 25 milyon dolarlık bir tasfiye yaşadı.

Üst üste iki kere milyonlarca dolarlık long tasfiyesi yaşanan BitMEX üzerinde lider kripto para birimi Bitcoin’in fiyatı 9.200 dolar bandına kadar geriledi.

Bitcoin diğer borsalarda 9.300 doların üstünde tutunmayı başarsa da BitMEX üzerindeki bu düşüş ve sert satışlar yatırımcıları endişelendirmekte. Önde gelen kripto para analistlerinden birisi olan Jack Sparrow ise BTC için 9.138 doların kritik bir destek olduğunu ve bunun korunması gerektiğini belirtti. BTC/USD teknik analizi de yakında düşüşün artabileceğine işaret etmekte.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.
İlgili Yazılar