X


BitMEX İşlem Hacimlerinde Rekor Kırdı!

Bitcoin’in 13.000 doları bulmasıyla işlem platformlarından da rekor haberleri geliyor...
16:00
27 Haziran 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

26 Haziran’da Twitter üzerinden yapılan bir açıklamaya göre, dünyanın en büyük kripto para işlem platformlarından BitMEX, işlem hacimlerinde rekor seviyeye ulaştı.

Rekor Seviyeler

Cointelegraph’ın haberine göre, Çarşamba günü dünyanın tek ve en büyük Bitcoin türev işlem platformu BitMEX yaptığı açıklamalarla, platformdaki açık pozisyonların 1 milyar doları geçtiğini belirtti. Bitcoin fiyatı 13.000 doları bulduğunda platformda yer alan tüm ürünlerin toplam işlem hacmi 16 milyar doları aştı.

Bunun yanında Bitcoin’in 7.500 dolara ulaşmasıyla popüler kaldıraçlı kripto para borsası BitMEX kendi rekorunu kırmış ve 11 Mayıs’ta 10 milyar dolar işlem hacmini geride bırakmıştı. Bu rekorun üzerine BitMEX CEO’su Arthur Hayes yaptığı heyecanlı bir paylaşımla, “2019 boğa piyasası hoşgeldin!” açıklamasını yapmıştı.

Öte yandan BitMEX’in başarıları, Bitcoin vadeli işlemleri sunan CME Group’un bu ay tüm zamanlar rekorunu kırdığını açıklamasının ardından geldi.

Hayes ve Roubini Karşılaşması

BitMEX CEO’su Arthur Hayes ve kripto paralara karşı olan nefretiyle tanınan ve “Dr. Doom” olarak tanınan Nouriel Roubini 3 Temmuz’da Taipei’de düzenlenecek olan 2019 Asia Blockchain Summit’te karşı karşıya gelecek.

Bu karşılaşma etkinliği düzenleyenler tarafından “Kripto Para Düellosu” olarak adlandırılıyor.

Hayes bu karşılaşmayla ilgili Twitter hesabı üzerinden yaptığı bir açıklamada, “O ahmakla yerleri sileceğim” ifadelerini kullanmıştı. Konuyla ilgili haberimize buradan ulaşabilirsiniz.

Bunun yanında Hayes mart ayında kaleme aldığı bir makalede Bitcoin’in 2019 sonlarına doğru 10.000 dolar olacağını ifade etmişti. Hayes tarihi doğru tahmin edememiş olsa da fiyatın 10.000 dolara çıkacağı konusunda haklı çıkmış görünüyor. Yani Hayes’ın tahminine “yarı doğru tahmin” diyebiliriz…

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar