X


BitMEX CEO’sunun Bu Açıklamaları Nouriel Roubini’yi Kızdırabilir

Arthur Hayes ve Nouriel Roubini 3 Temmuz’da karşı karşıya gelecek…
18:00
19 Haziran 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Dünyanın önde gelen kripto para borsalarından BitMEX’in CEO’su önümüzdeki ay Bitcoin’den nefret eden ekonomist Nouriel Roubini ile “yerleri sileceğini” dile getirdi.

Hayes VS Roubini

BitMEX CEO’su Arthur Hayes, önümüzdeki ay geleneksel para savunucularından Nouriel Roubini ile bir etkinliğe katılacağını onayladı. Hayes Twitter üzerinden yaptığı açıklamalarda, Roubini karşısında Bitcoin’i adeta şahlandıracağının sözünü verdi.

Bitcoinist’in haberine göre iki önemli ismin karşılaşacağı etkinlik, 3 Temmuz’da Taipei’de düzenlenecek olan 2019 Asia Blockchain Summit’te gerçekleşecek. Etkinliği düzenleyenler ikilinin buluşmasını, “kripto para tarihinin en büyük buluşması” olarak nitelendiriyorlar.

Bunun yanında “Kripto Para Düellosu” olarak adlandırılan etkinliğin, kripto para yatırımcısı Tone Vays ile yine Nouriel Roubini arasında daha önce gerçekleşen ve seslerin yükseldiği tartışmaya benzeyeceği ifade ediliyor.

Öte yandan Hayes paylaştığı bir tweet’te bu karşılaşma ile ilgili, “O ahmakla yerleri sileceğim” ifadelerini kullandı.

Roubini ve Kripto Paralar

Daha önce de defalarca paylaştığımız gibi Roubini ciddi bir kripto para eleştirmeni ve kripto paraları gerçekten hiç sevmiyor.

2008 yılında tüm dünyayı etkileyen ekonomik krizi tahmin etmesiyle ünlenen Roubini, kripto paraların “para” olmadığını ve teknik açıdan yetersiz olduklarını düşünüyor. Ayrıca Dr. Doom olarak da bilinen Roubini’ye göre, kripto paralar “tüm balonların annesi ve babası”… Roubini’nin balon açıklamalarını bu yazımızda sizlerle paylaşmıştık.

Ünlü ekonomist son olarak stablecoin’lerle ilgili yaptığı açıklamayla gündeme geldi. Roubini stablecoin’leri, “çoğu dengesiz ve tam olarak desteklenmeyen bir oksimoron” olarak tanımladı.

Roubini ve Hayes’ın yanı sıra Tron CEO’su Justin Sun ve kripto paraları hiçbir zaman sevmeyi başaramamış milyarder Warren Buffet’ta yakın zamanda bir öğle yemeği yiyecekler.

Zıt görüşlü kişilerin kripto para ekosistemi için bu şekilde bir araya gelmesi bu yeni alanı geliştirmek için iyi bir fırsat olarak görülebilir…

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar