reklamı kapat

Bitcoin’in Mucidi Satoshi Nakamoto Hakkında Yeni İddia!

Satoshi Nakamoto, başından beri düşünülen isim olabilir mi?
11:13
27 Ağustos 2020

Lider kripto para birimi Bitcoin ve dolaylı yoldan bütün kripto para sektörünün mucidi olarak görülen Satoshi Nakamoto’nun kim veya kimler olduğu hala tam olarak bilinmiyor. Yıllar boyunca birçok isim Satoshi olduğunu iddia etse veya birçok araştırmacı Satoshi’yi bulduğunu vurgulasa da henüz tam bir kimlik tespiti yapılamadı.

Ünlü gazeteci ve araştırmacı Leah McGrath ise daha önce 2014 yılında işaret ettiği bir isim hakkındaki iddiasını yeniledi. McGrath Goodman, 2014 yılında Bitcoin’in kurucusunun Japon-Amerikan bir geliştirici olan Dorian Satoshi Nakamoto olduğunu ifade etmişti. Goodman, 25 Ağustos tarihindeki bir y ayında ise bu iddiasını yeni kanıtlarla yineledi.

Satoshi Nakamoto’nun IP Adresi Kanıtı

Goodman, Bitcoin’in öncülerinden olan Gavin Andresen ve Hal Finney’e ulaştığını ve ikisinin verdiği bilgilerin Bitcoin’in mucidinin bir takım yerine tek bir kişi olduğunu düşünmesine yol açtığını belirtti. Goodman, 2014 yılında Dorian Nakamoto ile yaptığı röportajda oldukça ilginç cevaplar almıştı. Nakamoto o tarihlerde yaptığı açıklamada “artık Bitcoin hakkında konuşamayacağını” vurgulayarak, “bunu başkalarına devrettiğini” ifade etti.

Goodman, daha önce Satoshi Nakamoto ile çalışan Hal Fineny’in gönderdiği bir dosyadan yola çıkarak, gizemli Satoshi Nakamoto’nun ilginç bir şekilde Dorian Nakamoto’nun yaşadığı bölgede ikamet ettiğini ortaya çıkardı. Bu da ikili için çok fazla tesadüf anlamına geliyor. Dorian Nakamoto ise hala bu iddiaları yalanlamakta ve Bitcoin‘in mucidi olmadığını ifade etmekte.

Belki de gerçek Satoshi Nakamoto başından beri Satoshi Nakamoto’nun (Dorian) kendisiydi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.