X


Reserve Rights Coin Nedir?

Reserve Rights token, Reserve token’ının istikrarını kolaylaştırmak için kullanılan bir kripto para birimidir.
13:28
27 Ağustos 2020

Reserve protokolünde iki tane kripto para birimi bulunuyor: Reserve token (RSV) ve Reserve Rights token (RSR). RSV token, merkezsiz bir stablecoin iken Reserve Rights token, Reserve token’ının istikrarını kolaylaştırmak için kullanılan bir kripto para birimidir. Reserve platformu, kripto para birimlerinin geleneksel para birimlerinden daha iyi olduğunu düşünüyor ve bu doğrultuda gelecekte dünyanın büyük çoğunluğunda kullanılabilecek bir kripto para birimi yaratmayı amaçlıyor.

RSR Coin Nedir?

Reserve platformu sayesinde özellikle enflasyonun yüksek olduğu ülkelerdeki kullanıcılar kendi geleneksel para birimlerini stablecoin’e çevirerek enflasyon riskini en aza indirebiliyor. Yani Reserve platformu kullanıcılarına paralarının değerini koruma imkanı sunuyor. Buna ek olarak platformun açıklamalarına göre, çok uygun bir maliyetle sınır ötesi para transfer işlemleri Reserve ile gerçekleştirilebiliyor. Bu sayede kullanıcılar her türlü sınır ötesi ödemesini geleneksel para birimlerinde karşılaşılamayacak düşük ücretlerle gerçekleştirebiliyor.

Bunların yanında Reserve işletmelerin de ödemeleri stablecoin’lerle kabul etmesine ve uluslararası tedarikçilerine kolayca ödeme yapmasına imkan tanıyor. Böylece kullanıcıların ve işletmelerin paraları enflasyona yatkın olan geleneksel para birimlerinden uzak durmuş oluyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Platformda iki çeşit token bulunuyor. Bunlardan ilki olan Reserve token (RSV), Her ölçekte ekonomik ve yasal olarak sağlam olan stablecoin’dir. Merkezsiz olan ve %100 desteklenen RSB, Silikon vadisi yatırımcıları tarafından finanse ediliyor. İkincisi olan Reserve Rights token (RSR) ise genel itibariyle RSV’nin istikrarlı tutulmasını sağlıyor ve bunun için volatil fiyat hareketlerine sahip. Bunun yanında RSR kullanıcılara ağ büyüdükçe ilave RSV token satın alabilmeleri için kriptografik haklar da sağlıyor.

Bunlara ek olarak platform RSR coin ile evrensel bir değer deposu inşa etmeyi hedefliyor. Herkesin parasının güvende olması gerektiğine inanan Reserve, dünyanın dört bir yanındaki milyarlarca insanın paralarını saklayabilecekleri güvenli bir yeri olmadığını düşünüyor. Ayrıca proje, dünyadaki herhangi bir kişinin başka herhangi bir kişiyle işlem yapabilmesi gerektiğine inanıyor. Dolayısıyla Rezerv projesi, bu sorunların her ikisini de, herhangi birinin kontrolü olmadan küresel olarak dağıtılan ve bu nedenle kapatılması neredeyse imkansız olduğu için bir hükümet tarafından suistimal edilemeyen istikrarlı, merkezi olmayan bir para birimi ile çözmeyi amaçlıyor.

RSR Token

CoinMarketCap verilerine göre Reserve Rights token, 175.894.701 dolar ile piyasa hacmi bakımından 74. sırada kendisine yer buluyor. Bunun yanında yazının yayına hazırlandığı sırada 0,0256 dolardan işlem gören RSR’nin 24 saatlik işlem hacminin 19.187.036 USD olduğu görülüyor. Ayrıca Reserve Rights token, “Kara Perşembe”den hemen sonra 16 Mart 2020’de 0,0012 dolar ile dip seviyeyi görürken 25 Ağustos 2020’de de 0,0290 ile tüm zamanlar rekorunu kırdı.

Bunlara ek olarak şu anda dolaşımda 6.849.999.000 RSR bulunuyor ve reserve rights token toplam arzının 100.000.000.000 RSR olacağı ifade ediliyor.

Reserve Rights Coin Yorum

Token ile ilgili yorum yapanlara göre projenin özellikle enflasyonla savaşıyor olması büyük ilgi çekiyor. Bu sebeple token’ı da değerli kabul ediliyor gibi görünüyor. Her ne kadar yatırımcılar reserve rights coin için şimdilik çekimser dursa da token yakından takip ediliyor. Rsr coin binance listelenmesi sonrası artışa geçmiş olması da dikkat çeken başka bir nokta olarak lanse ediliyor.

Reserve Rights Coin Nasıl Satın Alınır?

Dünyanın en büyük işlem hacmine sahip olan kripto para işlem platformu Binance’ten Reserve Rights coin’i satın alabilirsiniz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar