Reklam

Bitcoin’deki Kadın Ve Erkek Farkı Kapanıyor

Grayscale Investment’ın son araştırmasında 2019 yılında kripto para yatırımlarına olan ilginin arttığı görülüyor...
12:00
11 Aralık 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

2009 yılında ortaya çıktığından beri Bitcoin popülaritesi sürekli arttı ve artık günümüzde ana akımda kendine yer buldu. Yatırımcılar artık portföylerini çeşitlendirmek için farklı varlıklara yöneliyor. Çünkü geleneksel varlıklar birbirlerine çok yakın hareket etmeye başladı ve istenilen kazancı getiremiyor.

Yatırımcılar BTC’yi Neden Tercih Ediyor?

Grayscale Investment’ın 2019 yılı kripto para yatırımları ile ilgili yaptığı bir araştırmada yatırımcıların üçte birinin Bitcoin’i bir yatırım seçeneği olarak değerlendirdiği ortaya çıktı.

Araştrmaya göre Bitcoin yatırımcıları 3 sebeple bu yeni dijital varlığı kendilerine yakın buluyor.Bu üç sebebi şu şekilde açıklayabiliriz:

  • Bitcoin’e küçük yatırımlarla başlanabilmesi katılımcıların %83’ünün Bitcoin’i tercih etme nedeni olarak gösteriliyor. Dolayısıyla yatırımcılar, yatırımlarının nasıl hareket ettiğini görerek ona göre pozisyon alabiliyor.
  • Katılımcıların %79’u Bitcoin’in büyüme potansiyeline sahip olduğunu düşünüyor. Bu yüzden de Bitcoin yatırımı yapmanın karlı olacağını düşünüyor.
  • Son olarak ankete katılanların %75’i Bitcoin’in sınırlı arzı sebebiyle ilgi duyduğunu belirtiyor. Yatırımcılar bu sebeple Bitcoin’i “dijital altın” olarak nitelendiriyor.

Kadın Sayısı Artıyor

Grayscale’in araştırmasına göre Bitcoin ekosistemindeki kadın sayısı geçen yıllara oranla arttı. Dolayısıyla Bitcoin ekosisteminde kadın ve erkek sayısı da büyük ölçüde eşitlenmeye başladı. Araştırmaya göre Bitcoin ile ilgilendiğini belirten kişilerin %43’ünü kadınlar oluşturuyor.

Bunun yanında Bitcoin’e ilgisi olduğunu belirten kadınların %80’i büyüme potansiyeli sebebiyle bu ilgiyi gösterdiklerini dile getirirken bu oranın erkeklerde %78 olduğu görülüyor. Ayrıca hem kadınların hem erkeklerin %77’si yatırımlarına istedikleri an istedikleri yerden ulaşabildikleri için Bitcoin ve kripto para birimlerine ilgi duyuyor.

Bitcoin ve kadınlar ile ilgili paylaştığımız bir başka değerlendirme yazısına buradan ulaşabilirsiniz…

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar