reklamı kapat

Bitcoin’de Tahminleri Tutan İsim, Bu Sefer Yükseliş Tahmini Yaptı!

Peter Brandt Bitcoin'in (BTC) 50.000 dolara çıkacağını ifade etti.
08:00
1 Ekim 2019

Sadece kripto para sektöründe değil aynı zamanda diğer geleneksel finans alanlarında da kendisini ispatlamış efsaneler arasına giren Peter Brandt, 2018 yılında yaşanan sert Bitcoin (BTC) düşüşünü ta sene başından tahmin etmesi ile aslında ne kadar tutarlı tahminler yapabildiğini kanıtlamıştı.

Lider kripto para birimi Bitcoin geçtiğimiz hafta sert bir düşüş ile 7.900 dolar seviyesine kadar gerilemiş olsa da, Brandt bunun yakında biraz daha düşüp daha sonra yükseleceğini düşünmekte.

Kripto Para Tahminlerinde İddialı

Brandt, bir kullanıcıya Twitter üzerinden verdiği yanıtta, kendi tahminine göre önümüzdeki Şubat ayında BTC’nin 5.500 dolar ile taban seviyeye ineceğini ve bundan sonra 50.000 dolara doğru bir boğa piyasasının başlayacağını dile getirdi.

Brandt’ın yaptığı tahmin oldukça zor gözükse de, 2017 yılının Aralık ayında herkes yeni rekorun geleceğini iddia ederken, kendisi BTC’nin 2018 yılı düşüşünü ve buna ek olarak geçtiğimiz Nisan ayında BTC’nin parabolik yükselişe geçtiğini tahmin etmişti. Efsanevi yatırımcının bu tahmininden sonra da Bitcoin 5.000 dolardan 14.000 dolara kadar ciddi bir yükseliş elde etmişti.

Brandt’ın tahminleri sadece BTC ile de sınırlı kalmadı ve tecrübeli isim bundan üç ay önce XRP’nin yüzde 50 düşüş yaşayabileceğini aktarmıştı. İlgili haberin detaylarını buradan okuyabilirsiniz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun