reklamı kapat

Peter Brandt: Ripple (XRP) %50 Oranında Düşebilir!

XRP, önümüzdeki birkaç hafta içinde çok kötü günler yaşayabilir...
17:00
12 Temmuz 2019

Boğalar geçtiğimiz günlerde piyasadaki varlıklarını belli ederek çok hızlı bir şekilde Bitcoin’in 10.000 doların üzerine çıkmasını sağlamıştı. Bitcoin 13.000 doların üzerine çıktıktan sonra ayı piyasası hakimiyeti ele geçirdi ve fiyat hızı bir şekilde 2.000 dolar geriledi.

“Ripple 0.16 Dolara Düşebilir”

Bitcoin’in bu hamlesiyle analistler yalnızca Bitcoin için değil diğer altcoin’ler için de korkmaya başladı. Tanınmış yatırımcı Peter Brandt’a göre, Bitcoin’in hızlı bir düzeltme yaşaması durumunda Ripple’ın kripto parası XRP 0.16 dolara kadar düşebilir. Yani Ripple %50 değer kaybedebilir. Böyle bir hamle Ripple’ın piyasa değerini 7 milyar dolara kadar düşürebilir.

Brandt, Ripple’ın yaklaşık olarak 9 aydır dolar karşısında mücadele ettiğini ve bu yarı yarıya değer kaybının gerçekleşebileceğini ifade ediyor. Ancak analistin açıklamalarına göre neden 0.16 dolar seviyesine kadar düşüş gerçekleşeceği çok net değil.

Bunun yanında tecrübeli yatırımcı geçtiğimiz günlerde yaptığı bir açıklamada, Bitcoin dışındaki altcoin’leri çoğunun ileride başarısız olacağını düşündüğünü dile getirmişti. Brandt, kripto paraların %95’inin gelecekte başarısız olduğunu görürse şaşırmayacağını da eklemişti.

Bildiğimiz gibi Ripple son zamanlarda MoneyGram ortaklığı gibi birçok önemli işbirliğine imza attı. Ancak fiyat bu işbirliklerinin etkisini göremedi.

Kısa Vadede Ayı Piyasası

Brandt şu an için kripto para piyasasından kısa vadeli bir düşüş eğilimi beklediğini dile getirmişti. Ünlü yatırımcı yaptığı açıklamalarda parabolik grafiğin kırılması halinde %80’a kadar düşüşün yaşanabileceğini ifade etmişti. Parabolik eğrilerin kırılması, kripto para piyasasında genel olarak düşüşlere yol açıyor. Brandt da görüşünü bu tarihsel örneklere dayandırıyor.

Bunun yanında Brandt Bitcoin’in 2020 yılına kadar 100.000 dolara ulaşacağını düşünüyor. Yani yatırımcıya göre kısa vadede ayı, uzun vadede boğa piyasası piyasada kendisini gösterecek…

Kaynak: Ethereumworldnews

 

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun