X


Bitcoin’de (BTC) Son Durum Ne, Fiyatlar Nereye Gidiyor?

Bitcoin (BTC) fiyatı 19 Aralık 2018'de yükselişe geçti.
09:00
20 Aralık 2018
Okuma Süresi: < 1 Dakika

Lider kripto para Bitcoin’in (BTC) fiyatı uzun süredir devam eden ayı piyasasının etkisiyle geçtiğimiz yıl ulaştığı rekor seviyenin yaklaşık %85 gerisine düşmüştü. Zaman zaman toparlanma hareketleri gösteren BTC’de son zamanlarda önemli bir hareketlenme yaşanmıyordu. Ancak 19 Aralık Çarşamba günü BTC fiyatı önemli ölçüde değer kazanarak 3.800 dolar seviyesini aştı.

Kripto para piyasasındaki uzmanlar Bitcoin’in fiyatına yönelik çeşitli yönlerde tahminlerde bulunuyor. Kimilerine göre BTC’nin sonu gelmişken kimileriyse fiyatın yükseleceğine inanıyor. Bu tartışmalar devam ederken Bitcoin 19 Aralık 2018 tarihinde yaklaşık %7 oranında değer kazandı. Lider kripto para gün içerisinde fiyatını 3.800 dolara kadar ulaştırdı. BTC haberin hazırlandığı anda alınan verilere göre 3.784 dolardan işlem görüyor.

Bitcoin dibi gördü mü?

Bitcoin fiyatına yönelik sürdürülen tartışmalardan birisi de kripto paranın dip seviyesi hakkında. Kullanıcılar uzun süredir devam eden BTC düşüşünün nerede sona ereceğini ve bir sonraki yükselişin ne zaman başlayacağını bir hayli merak ediyor. Ancak bu konuda da çok çeşitli görüşlerin olduğunu söylemek mümkün.

Sene boyunca süren ayı trendine rağmen BTC fiyatı en son 2017 yılında görülen 3.000 dolar seviyesinin altına hiç düşmedi. 15 Aralık 2018 tarihinde Bitcoin 3.200 dolara kadar düşmüştü. Bitcoin’in dip seviyesinin nerede olduğunu kestirmek güç olsa da olaya farklı bir boyut kazandırmak mümkün.

Bitcoin geçtiğimiz yıl boğa koşusuna başlamadan önce 3.000 dolar seviyesinde dirençli bir pozisyon yakalamıştı. O zamanlarda birçok defa gerileyen fiyatı bu seviyenin altına hiç inmemişti. Daha sonra aynı yılın ağustos ayında piyasa yukarı yönlü seyretmeye başlamıştı. Son artışın ardından 3.800 dolara kadar yükselen fiyat gözlerin 4.000 dolar seviyesin yönelmesine neden oldu.

Kaynak: Ethereumworldnews

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar