X


Waves’ten 120 Milyon Dolarlık Hamle

Waves platformu 120 milyon dolar değerinde fon topladı.
08:00
20 Aralık 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto para piyasasında yüzlerce altcoin bulunuyor. Bazı altcoin’ler zaman zaman gösterdikleri performanslar ve ulaştıkları başarılarla isimlerinden sıkça bahsettirebiliyor. Geçtiğimiz günlerde kaydettiği başarılı performansının ardından kullanıcıların dikkatini çeken Waves de bu kriptolardan. Ancak Waves’in tek dikkat çekici yönü fiyatı değil.

Blockchain ağında faaliyetlerini yürüten Waves özel bir Blockchain platformu Vostok’u hayata geçirmek için düzenlenen fonlama turunda tam 120 milyon dolar değerinde yatırım topladı. Kamu kuruluşları ve büyük girişimciler tarafından geliştirilen bir sistem bağdaştırıcısı, “Vostok”, için toplanan bu miktar ayı piyasasında gerçekleşmesi nedeniyle bir hayli ilgi çekici.

Fonlama turu Londra merkezli finansal hizmet kuruluşu Dolfin tarafından yönetildi. Bloomberg tarafından yayımlanan habere göre bu tura daha çok özel yatırımcılar katıldı. Haberlerin ardından altcoin Waves’in fiyatı da durumdan olumlu yönde etkilenerek gün içerisinde yaklaşık %50 oranında yükseliş kaydetti. Waves haberin hazırlandığı anda alınan coinmarketcap verilerine göre toplam piyasa değerini 380 milyon dolara çıkardı.

Waves Platformu kurucusu Sasha Ivanov’a göre piyasada Vostok gibi merkezsiz ağlara yönelik bir ihtiyaç bulunuyor. Ivanov merkezsiz ağların gelecekte çok konuşulacağını ifade ederek şunları belirtti:

Kripto para telaşı son zamanlarda sona erdi ancak verileri depolamak ve masrafları kısmak için merkezsiz bir ağ kullanma fikri halen yerinde duruyor.

Yenilikçi bir teknoloji olarak kullanıcıların karşısına çıkan Blockchain teknolojisi son zamanlarda kendisine birçok kullanım alanı oluşturdu. Vostok gibi merkezsiz ağların artmasıyla teknolojinin daha etkili bir biçimde birçok sektörde kullanıldığına şahit olacağız.

Kaynak: CCN.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar