Reklam

Bitcoin Vadeli İşlemleri Hacmi Rekor Seviyeye Ulaştı

Bitcoin vadeli işlem hacmi yüksek seviyelere ulaştı ve aynı zamanda BTC fiyatı yükselmeye başladı.
21:00
22 Şubat 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Bitcoin fiyatının yükselmesiyle birlikte CME Group Bitcoin vadeli işlemleri günlük hacminde en yüksek seviyelere ulaştı. Şirket istatistikleri halkla paylaştı.

Bitcoin Vadeli İşlemleri

BTC fiyatı 4 bin dolara yaklaştı, kısa bir süre önce CME’de 18 bin sözleşmenin yapıldığı görüldü. Verilere göre Bitcoin fiyatı vadeli işlemlerle bağlantılı görünüyor. BTC 3979 dolara kadar ulaştı ve bir süre sonra durakladı.

Bitcoin vadeli işlemleri aktiviteleri trend ile birlikte değişim gösteriyor. Yaklaşık iki hafta önce CME ve CBOE’de vadeli işlemler sayısı rekor düşük seviyelere ulaşmıştı. Bu seviyeler 2017 Aralık ayından bu yana görülen en düşük sayılardı. Ancak bu hafta bütün Bitcoin ile bağlantılı finansal ürünlerde yükseliş görüldü.

CME’nin başarısı Bitcoin yorumcuları açısından oldukça iyi zamanda geldi. CME CEO’su Terry Duffy Bloomberg’e yaptığı açıklamada kripto paraların düzenlemelere uygun ve girişimlerin devlet destekli olması gerektiğini savundu.

Bitcoin’i bir şekilde listelemeniz gerektiğine inanıyordum. Aynı zamanda çok yeni bir değer sınıfı olduğunun farkındayım… Özetle hükümetler kripto paraları gerçekten kabul edene kadar büyük profillerin bu alana girmesi oldukça zor olacak… Fiat ya da kripto olsun, herhangi bir para biriminin devletten destek alması başarıya ulaşmasını sağlar.

Piyasa Harekete Geçti

ABD’de düzenleyiciler halen Bitcoin ETF değerlendirmelerine devam ediyor. Bitcoin ETF’lerinin en nihayetinde onaylanması bekleniyor. ETF kararlarının gecikmesi ve Bakkt’in beklemeye geçmesine rağmen kripto para piyasası hareketli günler yaşıyor. Önümüzdeki günlerde olumlu haberler gelirse piyasanın yeni bir ralliye başlaması bekleniyor ancak tarihler belirsizliğini koruyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar