Bitcoin SV Nedir?

Bitcoin SV Kasım 2018'de Bitcoin Cash'i 2 farklı kripto paraya bölen çatallanma sonucu ortaya çıkan bir kripto paradır.
19:00
3 Haziran 2020
Okuma Süresi: 2 Dakika

Bitcoin SV 15 Kasım 2018’de Bitcoin Cash’i iki farklı kripto para birimine bölen sert bir çatallanma sonucu ortaya çıkan bir kripto paradır. Bitcoin SV (Satoshi Vision – Satoshi Vizyonu) Satoshi Nakamoto‘nun sözünü kendine şiar ediniyor. Ayrıca Bitcoin Cash‘teki ‘iç savaş’ sonucu ortaya çıkan Bitcoin SV, Satoshi Nakamoto’nun (Bitcoin: Eşten Eşe Bir Elektronik Nakit Sistemi) white paper’ını kendine kılavuz ediniyor.

Bitcoin SV Nedir?

Bitcoin Cash ve Bitcoin SV, Bitcoin Cash protokolünde önerilen teknik güncellemeler hakkındaki görüş farklılıklarından dolayı Kasım 2018’de yolları ayırdı. Bitcoin’in vizyonunu hayata geçirme misyonu kapsamında projenin ismi “Satoshi Vision” veya BSV olarak seçildi. Lider BCH madencilik şirketi CoinGeek ve diğer madencilerin isteği üzerine yaratılan kripto para, madenciler için doğrudan BCH uygulama seçimi sağlamayı ve şirketlerin güven içinde uygulama ve web site geliştirmesini amaçlıyor. CoinGeek Mining’in sponsorluğunu yaptığı Bitcoin SV projesi, Craig Wright‘ın sahibi olduğu nChain tarafından geliştirilmeye başladı.

Bitcoin SV

Bitcoin SV, Bitcoin’in geleceğini aydınlatacak esas vizyonu geri getiriyor:

– Bitcoin SV daha iyi bir kullanım tecrübesiyle, daha ucuz satıcı masrafıyla ve daha iyi bir güvenlik seviyesiyle dünyadaki her ödeme sisteminin yerine geçebilir.

– Şirketler BSV Blockchain’ini kullanmak için yatırım ve kaynak ayırmada ihtiyaç duydukları stabilite ve ölçeklenme için Bitcoin Cash markasına güvenebilir.

BSV Fiyat

Bitcoin SV’nin piyasaya hızlı bir giriş yaptığını CoinTürk okurlarıyla paylaşmıştık. Bitcoin SV bu yazının hazırlandığı sırada 175,6 dolardan işlem görüyor. 3,2 milyar dolar piyasa değeri ve 1 milyar dolar günlük hacimle listenin 9. sırasında yer alıyor.

BSV Binance

Çok sayıda borsada listelenen Bitcoin SV ile yatırıma başlamak için dünyanın en yüksek işlem hacmine sahip Binance borsasını kullanabilirsiniz. Türkçe dil desteği ve kimlik onaysız işlem yapılabilmesi sebebiyle Binance platformu tercih edilebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar